fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

McDonald´s začína riešiť plasty radikálne. Slamky nadobro skončili, ľudia kvôli tomu spísali petíciu

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj keď sa na nás každý deň valia katastrofické správy o znečisťovaní životného prostredia spôsobené nadmerným používaním plastov, niektorí dodnes nepochopili, že zmeny sú potrebné predovšetkým pre prírodu, nie pre ľudské pohodlie.

Klimatické zmeny nepredstavujú niečo, čo sa stalo náhodou, ale niečo, čo má priamy súvis s ľudskou nedbalosťou a lenivosťou. Plastové slamky sú toho dôkazom. Niektorí si totiž nevedia predstaviť piť svoj obľúbený nápoj bez slamky. Je to síce skvelý spôsob, ako sa napiť bez toho, aby sme museli k poháru priložiť pery, no nešetrný. O tom, čo to spôsobuje oceánom a zvieratám žijúcim v nich, sme už písali. Tiež si myslíte, že žijeme v odpade?

Nie všetci však túto zlú situáciu riešia ignoráciou. Nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí sa snažia vyrábať eko vecičky alebo recyklujú odpad a podnecujú k tomu, aby ľudia robili to isté. 

Slamkám v McDonald´s odzvonilo

Inak na tom nie sú ani veľké spoločnosti, ako napríklad McDonald´s. Ten sa medzičasom rozhodol odstrániť plastové slamky nadobro. Už si ich nielenže nebudete môcť zobrať, koľko len chcete, ale ich už vedľa pokladne vôbec nenájdete. Vyzýva tým k obmedzeniu konzumného spôsobu života a nadmernému, neraz zbytočnému používaniu plastov. Zo správania ľudí v obchodoch počas nakupovania vieme, že jeden kus ovocia alebo zeleniny často končí v igelitovom vrecúšku, hoci ho vôbec nepotrebuje a jeho použitie je len jednorazové – z obchodu domov.

 Instagram Image by Banány v sáčku (@banany.v.sacku) with caption : "Banány v sáčku sú už aj na Facebooku 😊 link nájdete v bio 🙌#zerowaste #zerowasteslovakia #zerowasteczech #waste #saynot" at Bratislava, Slovakia - 2023527544338259315
Banány (podobne ako i ďalšie ovocie a zelenina) do igelitového vrecúška nepatria! Zdroj: picgra.com

Čo sa s ním neskôr stane? Putuje do oceánov (spolu s ďalšími stovkami až tisícami), v ktorých vie napáchať veľa zla, najmä, ak ide o zvieratá. McDonald´s sa preto rozhodli slamky vymeniť za ich alternatívu, uzatvárateľné vrchnáky podobné tým, z ktorých boli ľudia ešte pred masívnym používaním slamiek zvyknutí piť kávu. Len nedávno sme informovali, že ďalšou výbornou alternatívou plastových slamiek môžu byť aj tie z trávy

Zdroj: upsocl.com

Nie všetci však toto riešenie prijali pozitívne. Časť odporcov dokonca spísala pre McDonald´s online petíciu, aby znovu zaviedli slamky. Podpísalo ju viac ako 30-tisíc ľudí, ktorí sa týmto gestom dožadovali k ich opätovnému návratu. Dôvodom bolo zničenie ich obľúbeného nápoja. Takýmto spôsobom si ho už vraj nebudú môcť vychutnať. Choré?

Zdroj: upsocl.com, picgra.com

Prečítajte si tiež:
Dostane sa včela do zoznamu chránených živočíchov? Aktivisti z Púchova spisujú petíciu
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií