fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mestá sa pripravujú na opätovné otvorenie materských a základných škôl

Mesto Nitra sa pripravuje na opätovné otvorenie materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Máte tip? napíšte nám mailom

Presné podmienky, ktoré bude musieť samospráva splniť a zabezpečiť, budú jasné po vydaní rozhodnutia hlavného hygienika 18. mája. Už teraz však robíme viaceré opatrenia,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Opätovné vydezinfikovanie všetkých priestorov

Mesto pre otvorenie škôl už teraz pripravuje doplnenie organizácie chodu materských škôl počas mimoriadnej situácie podľa rozhodnutia hlavného hygienika, podobnú úpravu vykoná aj na základných školách. Súčasťou opatrení je aj opätovné vydezinfikovanie všetkých priestorov a všetkých pracovných pomôcok, zabezpečenie bezdotykových teplomerov pre materské školy.

Úprava vonkajších priestorov

Tie budú musieť mať k dispozícii dezinfekčné prostriedky a ochranné prostriedky pre zamestnancov, ktoré si základné školy zabezpečujú vo vlastnej réžii. Nevyhnutná bude aj úprava vonkajších priestorov materských a základných škôl.

V zariadeniach školského stravovania bude podľa slov Holúbeka potrebné vydezinfikovať všetky priestory a pracovné pomôcky a vymaľovať skladové priestory. „Potrebujeme zabezpečiť dodatočný nákup jednorazových rukavíc a dezinfekčných prostriedkov, zabezpečiť predprípravu jedálnych lístkov, vykonať kontrolu skladových zásob potravín a doplniť potraviny do skladu,“ priblížil prípravy hovorca.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií