Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNE: Útok na Základnej škole vo Vrútkach: Dvaja mŕtvi, päť zranených, medzi nimi aj deti

VRÚTKY – Mimoriadna správa z Vrútok! Na miestnej základnej škole došlo k incidentu, ktorý si vyžiadal dvoch mŕtvych a päť zranených, medzi ktorými sú aj deti. Na miesto smeroval posttraumatický tím aj policajný prezident Milan Lučanský.

Motív hrozivého činu zatiaľ nie je známy, policajný prezident Milan Lučanský sa však vyjadril, že išlo o bývalého žiaka školy, na ktorej došlo k útoku. Útočníkom bol 22-ročný Martinčan. Po jeho útoku prišla o život jedna dospelá osoba. Informuje polícia na sociálnej sieti facebook.

Bývalý žiak školy, ktorý mal mať psychické problémy, mal vojsť najprv do školy kde rozbil sklenenú výplň. Mal pri sebe nôž, ktorý mal v tomto okamihu aj použiť a zástupcovi riaditeľky spôsobil fatálne zranenia.

Následne vbehol do najbližšej triedy, ktorú mal po pravej ruke, a tam napadol učiteľku a dve deti,“ doplnil Lučanský.

Útočníka prenasledoval z miesta činu školník, ktorý sa ho pokúsil zadržať napriek tomu, že bol sám zranený. Útočníka následne zastrelila polícia.

policia ZS Vrutky
FOTO: Polícia ZŠ Vrútky

Zranenia mal utrpieť aj školník. Agresor potom vbehol do jednej z tried, kde podľa prvotných informácií ťažko zranil učiteľku a dve deti viacerými bodnými ranami. ,,Následne sa pokúsil o útek, školník mu v tom chcel zabrániť, prenasledoval ho,“ dodal Lučanský.

Medzičasom bola privolaná najbližšia policajná hliadka, ktorá okamžite smerovala na pomoc. ,,Páchateľa začali prenasledovať s tým, že ho chceli zadržať, avšak on sa aktívne bránil nožom,“ vyjadril sa ďalej šéf polície a dodal, že práve preto boli použité služobné zbrane.

Situácia je pod kontrolou

Ochrancovia zákona upokojujú, že aktuálne majú situáciu pod kontrolou. Na mieste sú všetky záchranné zložky, je ohradené policajnou páskou.

Na miesto okrem Lučanského smeruje aj minister vnútra Roman Mikulec. Informovala o tom hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová. Do Vrútok sa chystá aj predseda parlamentu Boris Kollár, potvrdila to jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Policajti zastrelili muža ktorý mal napadnúť pracovníkov základnej školy ZŠ vo Vrútkach Muž po zásahu polície zomrel
Vrútky: Policajti zastrelili muža, ktorý mal napadnúť pracovníkov základnej školy ZŠ vo Vrútkach. Muž po zásahu polície zomrel

Hospitalizované sú dve deti

,,Akékoľvek formy násilia sú neprípustné. O to smutnejšie je, ak sa udejú na školskej pôde,“ povedal v reakcii na tragédiu na škole vo Vrútkach minister školstva.

Policajný prezident avizoval, že sa dali stiahnuť z okolia kamerové záznamy a polícia vyťažuje svedkov, ktorých následne vypočuje. Na mieste sú zástupcovia prokuratúry, miestneho krajského riaditeľstva Policajného zboru, policajti z Národnej kriminálnej agentúry, ako aj príslušníci Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. Policajti z inšpekcie budú skúmať služobný zákrok, tak ako im to káže zákon.

Lučanský zákrok policajtov ocenil s tým, že je rád, že nedošlo k ďalším stratám na životoch. Podľa jeho názoru je páchateľom v takomto psychickom stave už pri úteku všetko jedno a následne sa stávajú väčšie tragédie. „Chvalabohu, že boli policajti prítomní,“ uzavrel Lučanský.

Zdroj Tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií