Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Si Slovák ako repa? Urobte si so svojimi blízkymi slovenské Vianoce!

Blíži sa čarovný čas Vianoc spojený s milým zhonom a nákupmi. Máte občas problém vybrať tie najkrajšie darčeky? Tento malý vianočný darčekový sprievodca vám ukáže, že to môže byť zábava.

Najkrajšie darčeky sú od srdca

Remeselné výrobky sa v posledných rokoch stávajú čoraz populárnejšími. Zaujímavý je očarujúci bačovský valaškový set  pozostávajúci z mosadznej valašky, koženého opasku a pastierskej kapsy na drevenej doske s kôrou. Je originálny a stane sa ozdobou každého interiéru. Obľúbené ľudové motívy na hrnčekoch, keramické čajníky, misky a džbány sa stanú okrasou, na ktorú sa bude pýtať každá návšteva. Raná káva bude lepšie chutiť z hrnčeka Čičmany, no nie? Je tu ešte jedna výhoda – budete sa cítiť, akoby ste znova boli na prázdninách na chalupe u starých rodičov.

Oblečenie môže byť zaujímavé

Zabudnite na výpredaje, kde sa predáva veľa nekvalitného a tuctového oblečenia. To môže byť omnoho zaujímavejšie a nápaditejšie. Také dizajnové ponožky Fusakle si zamilujú malí aj veľkí! Maťko a Kubko, Tatry, Čičmany i Víla Amálka urobia váš deň veselším. Rovnakú radosť do života prinesú aj bavlnené tričká s ľudovými motívmi, vtipnými nápismi alebo obrázkami. Ich nositeľ ukáže, že má štýl a rovnako aj zmysel pre humor. Svoje najkrajšie darčeky môžete obohatiť aj o ľudový odev, ktorý sa zíde pri rôznych udalostiach. Svadby, oslavy, folklórne slávnosti – vďaka nim vyniknete všade.

vianočný darčekový sprievodca

Darujte kúsok zdravia

O tom, že domáca prírodná lekáreň je na nezaplatenie, ste už možno čítali. Darovať kúsok zdravia nemôže byť nikdy na škodu. Napríklad včelie produkty nemusia byť len o mede, peli alebo propolise. Lahôdkou môže byť aj medovina alebo  brusnice v mede a borovičke. Zaujímavé sú rozhodne aj drevené darčekové kazety s čajom. Keď sa čajík vypije, dokúpiť si sem môžete hocijaký iný. Najmä svojich starých rodičov a rodičov môžete prekvapiť bylinnými masťami. Ich ponuka je veľmi bohatá, sú na bolestivé svaly, kĺby, chrbticu alebo reumu. Prírodná kozmetika vás zachráni v prípade, ak si už naozaj neviete dať s nákupom rady.

najkrajšie darčeky na Vianoce

Roztomilosti, ktoré sú praktické

Myslíte si, že knihy sú ako darček nudné? Omyl! Môžu byť o kváskovaní, ornamentoch, slovanských tradíciách i dejinách. Sú nielen zaujímavé, ale tiež krásne vyzerajú. Deti sa potešia omaľovánkam a prebudíte v nich aj kreativitu. Čas nebudú tráviť pri počítači alebo telefóne. Teraz, keď sa stále viac hovorí o ochrane životného prostredia, je vcelku dobrý nápad aj kúpa eko tašky. Rôzne farby, veľkosti a motívy z nich robia štýlový doplnok pre mamičku, sestru i brata.

knihy ako vianočný darček

Pre skutočných gurmánov

Máte vo svojom okolí milovníka dobrého jedla alebo kuchára? Pripravte mu darčekový balíček zo samých lahôdok. Iste, môžete k nemu „šupnúť“ aj nejaké ponožky, ale dobrým jedlom nemôžete predsa nič pokaziť. Mužom sa domov určite hodí  chilli. Guláš, omáčky i mäso budú chutiť celkom inak! Levanduľový sirup z levandule lekárskej priamo z veľkých polí od farmárov na Záhorí nielen krásne vyzerá, ale aj božsky chutí. To budú chcieť ochutnať všetci, nielen deti, ktoré obľubujú sladké nápoje. Vlašské orechy v mede prospejú mozgu a budete sa po nich zalizovať až za ušami. Alebo zvolíte nejakú lahodnú omáčku?

levanduľový sirup ako vianočný darček

Nejaká tá fľaštička

Fľaša kvalitného alkoholu sa zíde vždy. Veď občas treba zapiť úspech, neúspech, radosť alebo koniec pracovného týždňa s kamarátmi. Goral Slivovica s objemom tri litre je nielen krásna, ale v malých množstvách poslúži aj ako liek. Trochu netradičnejšie môže pôsobiť fľaška whisky, koňaku alebo rumu. Pre fanúšikov klasiky môžete kúpiť drevený držiak so šiestimi pivami alebo fľašu kvalitného vína s pohármi.

fľaša kvalitného alkoholu

Zapáčil sa vám náš vianočný darčekový sprievodca? Nenašli ste v ňom nič, čo by sa vám pozdávalo? Mrknite sa do eshopu Valachshop.sk, tu nájdete podstatne viac zaujímavých darčekov. Vybrali ste si niečo? Hoďte nám to do komentára, aby sme sa aj my mohli inšpirovať!

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií