fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo obrany zmodernizuje letisko Sliač, Naď vyčlenil na obnovu infraštruktúry historicky najviac peňazí

Do údržby zanedbanej infraštruktúry investuje rezort obrany historicky najviac peňazí.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nasledujúce roky investuje rezort obrany viac ako 100 miliónov do letiska Sliač, tvrdí minister Jaroslav Naď (OĽaNO). Do údržby zanedbanej infraštruktúry investuje rezort obrany historicky najviac peňazí. Informoval o tom minister obrany na sociálnej sieti.

Poliklinika na Sliači

„Pôjde napríklad o budovanie nových rolovacích dráh, trafostanice, vstupných brán, či výmenu letiskového prehľadového radaru. Ďalšie infraštrukturálne projekty v Sliači budú zabezpečované prostredníctvom agentúry Organizácie severoatlantickej zmluvy (NATO) pre podporu a obstarávanie (NATO Support and Procurement Agency – NSPA) a z Programu bezpečnostných investícií NATO (NSIP),” spresnil Naď.

Minister tiež informoval o tom, že poliklinika na letisku Sliač zabezpečuje úkony pre budúcich letcov, ktoré sú potrebné pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti uchádzačov vo vojenskom letectve.

Poskytuje tiež prehliadky profesionálnych vojakov a zamestnancov vojenského letectva.

Možnosti ďalšej spolupráce

Počas minulého roka zdravotníci vykonali takýchto letecko-lekárskych vyšetrení viac ako 600, pričom 200 z nich bolo pre civilov.

S vedením zariadenia sa minister obrany rozprával o ďalších zdravotníckych činnostiach, ktoré v regióne zabezpečujú, ako aj možnosti ďalšej spolupráce na úrovni rezortu.

Prečítajte si tiež:
Vandali poškodili v Poprade pomník venovaný padlým sovietskym vojakom, zanechali Putinovi odkaz

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Modernizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany zmodernizuje letisko Sliač, Naď vyčlenil na obnovu infraštruktúry historicky najviac peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií