fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo verejné obstarávanie, chce nakúpiť nové notebooky či tlačiarne

Celková odhadovaná hodnota nákupu je 8 405 117 eur bez DPH.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) vyhlásilo verejné obstarávanie na nákup výpočtovej techniky. Pre súdy, rezortné inštitúcie, ale aj ministerstvo samotné chce obstarať nové notebooky, tlačiarne či multifunkčné zariadenia.

Chcú obstarať počítačové myši či klávesnice

Nákup chce refinancovať z prostriedkov Európskej únie. Celková odhadovaná hodnota nákupu je 8 405 117 eur bez DPH. Informovalo o tom MS SR na svojej internetovej stránke.

Rezort spravodlivosti plánuje nakúpiť 6300 notebookov a ultrabookov a rovnaký počet dokovacích staníc a monitorov. Ďalej chcú obstarať počítačové myši, klávesnice, projektory a niekoľko stoviek tlačiarní.

Dve časti verejného obstarávania

„Ide o splnenie jedného z nosných a kľúčových míľnikov Plánu obnovy a odolnosti, ktorý od nás požaduje naplniť Európska komisia, teda vybaviť všetkých zamestnancov rezortu, od súdov cez Justičnú akadémiu až po ministerstvo novým vybavením,“ uzavrelo MS SR.

Verejné obstarávanie je rozdelené na dve časti, keďže počítače je možné dodávať i priebežne, najmä pre nedostatku zariadení na trhu a vysokom dopyte po nich, no pri zariadeniach na tlač je podmienkou, aby boli dodané naraz.

Prečítajte si tiež:
Na hraničnom priechode Ubľa stoja v kolóne stovky áut, čakaciu dobu odhadujú na 168 hodín

Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo verejné obstarávanie, chce nakúpiť nové notebooky či tlačiarne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií