fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo zahraničia neodporúča cestovanie do Šanghaja, v krajine hrozia lockdowny a hromadné testovania

Dôvodom sú pretrvávajúce prísne opatrenia z dôvodu pandémie koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny konzulát Slovenskej republiky v Šanghaji vyzýva občanov Slovenska, aby do Šanghaja necestovali vzhľadom na pretrvávajúce prísne pandemické opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Upozorňuje tiež na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu nielen v Šanghaji, ale aj v provinciách Zheijang, Anhui, Jiangxi, Jiangsu a Fujian. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR MZVEZ SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

MZVEZ SR oznamuje, že pre zhoršujúcu sa pandemickú situáciu nie sú vylúčené lokálne obmedzenia či dokonca lockdowny, možné sú aj hromadné testovania obyvateľstva.

Viac o téme: Koronavírus

„Naďalej platí prísna implementácia preventívno-kontrolných opatrení rezidenčnými komunitami vrátane testovania na výzvu alebo dobrovoľné požiadanie, merania telesnej teploty, používania mobilných zdravotných kódov či nosenia ochranného rúška na verejnosti,“ upozorňuje rezort. Ten zároveň Slovákom odporúča, aby sledovali oznámenia miestnych médií a dodržiavali pokyny úradov.

Rezort pripomína, že v prípade núdze môžu občania SR kontaktovať pohotovostnú linku Generálneho konzulátu v Šanghaji, prípadne Honorárneho konzulátu SR v Hongkongu. Telefónne čísla sú k dispozícii na ich webových stránkach.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci skrývajúci sa v oceliarni Azovstaľ nevideli už dva mesiace slnko, prosia o bezpečný návrat (video)

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zahraničia neodporúča cestovanie do Šanghaja, v krajine hrozia lockdowny a hromadné testovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií