fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Načo vlastne ženy prežívajú orgazmus?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy sú samozrejme v tomto podobný ako muži. Aj oni môžu, ale nemusia prežiť po sexe orgazmus. Okolo ženského orgazmu stále existuje celá rada rôznych nejasností. Aký je teda evolučný význam orgazmu u žien?

Doteraz prevládal naozaj zaujímavý názor, že orgazmus u žien je niečo podobné ako sú bradavky u mužov. Ženy majú totiž bradavky veľmi citlivé a potrebujú ich, zatiaľ čo muži ich majú hlavne preto, že patríme k rovnakému živočíšnemu druhu. To samozrejme neznamená, že muž nemôže mať citlivé bradavky, ale takých mužov je rozhodne menej.

Podľa tohto názoru sa predpokladalo, že keď majú muži orgazmus zakončený ejakuláciou, tak orgazmus musia mať aj ženy. Prispieval k tomu aj fakt, že mnoho žien sa k samotnému orgazmu nedokáže dostať. Ako muži k citlivosti bradaviek.

Do tejto záležitosti ženského orgazmu sa vložili vedci z mesta Yale. Ako inak, súvisí to opäť s históriou a vývojom. Dospeli totiž k názoru, že ženský orgazmus hral v minulosti naozaj významnú rolu, ako spúšťač ovulácie. Keď majú ľudské ženy orgazmus, uvoľnia sa im do tela hormóny oxytocín a prolaktín. Práve tieto látky naopak u všetkých iných druhov cicavcov ovuláciu spúšťajú, takže k tomu nepotrebujú orgazmus.

Prečítajte si tiež:
Tento príbeh by si mali prečítať všetci: Manžel požiadal svoju ženu o rozvod. Ona mu napísala list, ktorý mu zmenil život

Za tie roky evolúcie si ženy vyvinuli nezávislosť na tomto type spúšťania ovulácie. Ženský orgazmus začal zaisťovať skôr potešenie pri sexe a tým aj utužovať partnerské vzťahy.

Zdroj: iflscience.com
Obrázky – 1, 2

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií