fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšiu kávu si pripravíte sami

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite ste si aj vy všimli množstvo internetových obchodov zameraných na predaj kávy, kávovarov a príslušenstva.

Pred vyše piatimi rokmi som sa začal o kávu zaujímať viac a spojili sa tak u mňa dve cesty – vášeň pre kávu a chuť s kávou pracovať. Mal som aj ja nutkanie začať hneď predávať kávu cez internet, veď je to také jednoduché –  spraviť si grafiku, zohnať lacnú kávu a spustiť internetový predaj podporený reklamou. Uvedomil som si, že to nestačí. Najprv som sa vydal na cestu získavania skúseností v tejto oblasti. Len tak som mohol mať istotu, že dôveru zákazníkov dokážem naplniť.

Cenné skúsenosti v oblasti prípravy espressa som získal ako mnoho baristov na Slovensku aj ja v Škole kávy u pána Stanislava Cibuľu. Ale až počas práce v kaviarni som spoznal kávový svet a táto cenná prax ma posunula  ďalej. Uvedomil som si, že pripraviť  kvalitné espresso v domácich podmienkach je doslova nemožné, pokiaľ človek neinvestuje do pákového kávovaru, ktorý má parametre ako profesionálny kávovar. A ak Vám niekto sľubuje, že stlačením gombíka na automate dostanete kvalitné espresso, zabudnite na to.

Prečítajte si tiež:
Úplná posadnutosť: Američanka nosí IBA ružovú a to už neskutočných 36 rokov

Doma som si varil kávu v Moka kávovare Bialetti, mletú kávu nahradila zrnková čerstvo pražená káva. Pribudli ďalšie pomôcky na alternatívnu prípravu kávy a to už bola cesta ako si naozaj chutnú kávu pripraviť doslova kdekoľvek.

Inšpirovalo ma to a otvoril som obchod s čerstvou kávou a s potrebným príslušenstvom na prípravu kávy doma. Zákazníci mohli kávy ochutnať, videli alebo si aj vyskúšali prípravu kávy cez Aeropress, Clever Dripper, Chemex a rôzne iné filtre  od Hario.

Z množstva pražiarní sme vybrali na pult kávy z rodinnej priažiarne COFFEESPOT. Spokojnosť zákazníkov bol zrkadlom kvality tejto kávy. Jednodruhové Arabiky ale aj vyladené zmesi kávových zŕn dali skutočne priestor pre každého kávičkára.

Partnerský e-shop www.zrnkova.sk je výsledkom nie len nazbieraných skúseností, ale hlavne výsledkom pozitívnych ohlasov zákazníkov v kamennom obchode.

Okrem čerstvo pražených káv  a príslušenstva Vám www.zrnkova.sk ponúka aj ďalší sortiment. Na jednom mieste tak môžete spolu s kávou nakúpiť tabuľkové a horúce čokolády LYRA, ovocné a bylinkové čaje Grešík Valdemar a anglické čaje TEAPIGS, ktoré nám učarovali. Popri obľúbených kávach COFFEESPOT a WHITEBEAN v ponuke nájdete aj kávy zahraničných pražiarní.

Prečítajte si tiež:
Žena zistila, že je tehotná, až po smrti manžela. To, čo urobilo jej novonarodené dieťa, jej manžela pripomenulo krásnym spôsobom

Začíname kávou zo švédskej pražiarne JOHAN & NYSTRÖM, ktorú na Slovensku inde nekúpite. Kávy okrem výnimočnej kvality prinášajú nádherné grafické spracovanie obalov a budú zaradené do stálej ponuky v našom e-shope.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií