fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú najlepšie videohry všetkých čias!

Máte tip? napíšte nám mailom

Kto sa hraje, nezlostí.

Jednou z možnosťou trávenia voľného času je bez pochýb hranie videohier. Tých je ale kvantum. Ktoré patria k tým najlepším z najlepších?

10. The Sims 2: Castaway

Každý chcel mať v tejto kultovke, čo najviac cool Simíka. Séria hier The Sims patrí k najlepším simulátorom vôbec. Pretože si tu žil svoj vysnívaný život, mal si priateľov, dom, oblečenie. Jednoducho všetko. Preto všetky hry z tejto séria sú tak populárne.

The Sims Castaway má osobité čaro tým, že hra je poriadne dobrodružstvo – objavuješ ostrov a všetko buduješ od samotného začiatku. Dokonca jedna postava dokáže rozprávať so zvieratami.

9. Far Cry 2

far-cry-2

Far Cry 2 je akčná hra, ktorá ponúka hráčovi dobrú grafiku a poriadnu dávku vzrušenia a akcie. Pridaná tematická hudba ešte viac umocňuje herný zážitok. Hráč si hru užíva z pohľadu prvej osoby a na výber má viacero zbraní. Dej je posadený do džungle plnej zabijakov a krvilačných túlavých psov.

8. SimCity 4

sim-city-4

Ak hovoríme o desiatich najlepších videohrách, rozhodne nemôžeme nespomenúť hernú simuláciu SimCity 4. Hra je zameraná na budovanie celého mesta, ktoré si pomenuješ podľa seba a môžeš v ňom robiť kdejaké úpravy. Netreba si však zamieňať hry SimCity a The Sims. Aj keď sú obyvatelia mesta v hre SimCity považovaní za Simíkov, ide o dve rozdielne hry.

Táto budovateľská hra má pokročilú grafiku, ktorá zobrazuje budovy, autá, ľudí a flóru i faunu veľmi realisticky, dokonca i s možnosťou zoomu, čo zvyšuje herný zážitok. Ako starosta a budovateľ mesta máš pod kontrolou všetky stavby budov, ale i ciest a potrubí. Možnosť pohybu a možností je v tejto hre skutočne široká, takže i náročný hráč si príde na svoje.

7. Grand Theft Auto – Liberty City Stories

gta-liberty-city

GTA! Túto hru poznajú určite všetci! A hoc je na obale varovanie 18+, všetci sme rebeli a hrali sme ju. Varovanie odkazuje na to, že v hre je použité násilie, nadávky, sexuálne odkazy a metafory a taktiež je zobrazované užívanie drog a alkoholu. Toto všetko totiž definuje podsvetie.

Prečítajte si tiež:
Nová Škoda Superb sa vo svetovej premiére predstaví počas MS v Bratislave

GTA Liberty City dostala 9/10 bodov podľa hodnotenia IGN, čo dokazuje, že ide o fakt premakanú hru. Má jednoduchšiu grafiku, čo však nemožno vyčítať, nakoľko ide o staršiu hru od Rockstar Games. Dej je posadený do roku 2000 a zobrazuje sicílsku mafiu. I hlavná postava – Toni Cipriani je nápadne podobná mafiánovi menom Tony Soprano.

Hráč môže plniť rôzne misie alebo sa len tak túlať mestom, kradnúť autá alebo motorky, či biť sa s okoloidúcimi ľuďmi. Je to dobrá hra na zabitie voľného času.

Pokračovanie na ďalšej strane

6. Grand Theft Auto Vice City Stories

Hra sa od GTA Liberty City veľmi neodlišuje. Jej dej je sa však odohráva na začiatku 80-tych rokov minulého storočia. Tomuto obdobiu podliehajú i soundtracky, modely áut i oblečenia, kluby či rádiostanice, ktoré sa dajú ladiť počas šoférovania. GTA Vice City však ponúka hráčovi väčšie miesto a s hlavnou postavou Victorom Vanceom môže objavovať viac priestoru.

5. Hitman Absolution

hitman-absolution

Táto hra je inšpirovaná filmom Hitman. Z hráča sa v hre stane nájomný zabijak, ktorý čelí rôznym vzrušujúcim situáciám. Hra je plná akcie a násilia a od IGN dostala hodnotenie 9/10.

4. Grand Theft Auto San Andreas

gta-sa

Opäť tú máme hru z dielne Rockstaru. Tentokrát ide o dej, ktorý je posadený do mesta San Andreas. Hráč, ktorý hraje s postavu Afroameričana menom Carl Johnson (CJ), sa môže vyventilovať v posilke, kde môže boxovať, zdvíhať ťažké váhy, bežať na bežiacom páse a bicyklovať na stacionárnom bicykli. Taktiež sa môžeš pozrieť do striptízového klubu alebo sa dostať do prestrelky s členmi iného gangu. Čo sa týka hudby prevláda rap z rokov 90-tych.

Prečítajte si tiež:
Sajfa sa stal otcom! Veronika Cifrová už porodila

GTA San Andreas je proste super a dodnes je medzi hráčmi obľúbená. V hodnotení IGN dostala až 9,3/10 bodov.

Pokračovanie na ďalšej strane

3. Call Of Duty Black Ops 1

call-of-duty-black-ops-1

Táto hra vychádza z reálnych udalostí, mien i krajín. Dej je zasadený do 60-tych rokov minulého storočia a bojuje sa v nej vo vojne vo Vietname. Hráč si môže vybrať, či bude hrať sám ako vojak alebo bude veliť skupine.

2. Grand Theft Auto IV – Episodes of Liberty City

grand-theft-auto-iv-episodes-of-liberty-city

Dej sa odohráva vo fiktívnom meste Liberty City. Hráč sa vžíva do postavy Nika Bellica a podobne ako v ostatných hrách GTA, tu môže plniť rôzne misie alebo len tak sa flákať mestom, ktoré je opäť väčšie a ponúka viac možností, než mesto v GTA San Andreas.

1. Grand Theft Auto V (Five)

grand-theft-auto-v-five

GTA bezpochýb tomuto rebríčku dominuje. No je to opodstatnené a najmä táto hra si zaslúži byť na prvom mieste. Grafika je nesmierne vymakaná a aj vďaka nej možno GTA FIVE považovať za absolútne najlepšiu videohru všetkých čias.

V tejto hre sa môžeš ponárať do oceánu, v ktorom môžeš objaviť poklad, či stretnúť žraloky alebo delfíny. Historicky prvýkrát si môžeš meniť hlavnú postavu – máš na výber 3 charaktery. Máš tu neobmedzené možnosti trávenia času, takže IGN hodnotenie 10/10 nie je žiadnym prekvapením.

V budúcnosti sa chystá GTA VI, ktorá bude určite bomba, keďže pokrok Rockstar hier je nesmierny.

A ktorá videohra je najlepšia podľa teba?

Zdroj: wonderslist.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií