fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najrýchlejšia podpora rastu vašich vlasov. Ako to dosiahnuť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Od narodenia sme vybavení určitou genetickou výbavou, ktorá sa v priebehu života môže formovať a meniť. Podobne to platí aj s našimi vlasmi. Prvé vlasové folikuly získavame už narodením. Ak by ste si ale mysleli, že sa to týka len pokožky na hlave, ste na omyle.

V priemere sa na našom tele nachádza až 5 miliónov folikulov, pričom na hlave ich je viac ako 100 000. Samozrejme, že tieto čísla platia pre zdravých jedincov v primeranom veku. V priebehu pribúdania rokov funkcia prirodzenej obnovy vlasov prestáva fungovať, čo spôsobuje plešivosť (alopéciu) a rednutie vlasov. Z tohto dôvodu ľudia často vyhľadávajú overené recepty na to,  ako si urobiť masku na vlasy, alebo obrátia sa na odborníka, ktorým môže byť dermatológ, poprípade si nájdu iný spôsob riešenia tohto problému.

Ako urobiť vaše vlasy silnejšími?

Vlasy sú tvorené keratínom a kožnými bunkami. Aj keď neexistuje žiadna priama a 100 % metóda, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie, existujú kroky, ktoré môžete urobiť, aby ste si ich udržali zdravé, krásne a dlhé. Pred tým, než sa začnete zaujímať o konkrétne prípravky, porozprávajte sa so svojím lekárom.

Prečítajte si tiež:
Miesto, kde pookreje každá žena: Aké sú triky na nákup skvelého oblečenia?

Tieto doplnky síce už fungujú na báze prírodného zloženia, no každý organizmus je iný a jeho reakcia vás môže nepríjemne prekvapiť. Niekedy vám na zahustenie vlasov postačí aj kozmetické riešenie, ktorým môže byť v súčasnosti najžiadanejší Nanogen. Je to ideálny spôsob, ako sa s pomocou mikroskopických vlákien zbaviť riedkych vlasov a opäť nadobudnúť stratené sebavedomie.

Držte krok s vitamínmi a živinami

Ak by ste to chceli vyskúšať prirodzenou cestou, odporúčame vám najlepšie vitamíny na vlasy, ktoré nájdete aj v bežnej strave. Niekedy by sme si mali uvedomiť, že náš vzhľad a kondícia sa odrážajú aj od toho, ako sa správne stravujeme a dodržiavame určitý životný štýl.

Chýbajúce vitamíny A, D, E, C, B, K a iné sa môžu postarať o zníženú kvalitu vašich vlasov a ich časté vypadávanie. Jedzte dostatok bielkovín, železa, omega 3 a 6 , zinok a z času na čas im doprajte aj keratínovú kúru. Tiež si dajte pozor na ich údržbu a zaobchádzanie s nimi. Starajte sa o ne ako o drahocenný kov, len tak si potom vytvoríte vašu korunu krásy, ktorej vlastnosti budú cenené viac než samotné zlato.

Prečítajte si tiež:
Nestíhate si pripraviť klasické raňajky? Na trhu sú kokteily a zdravé jedlá, ktoré obsahujú všetky potrebné živiny!

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií