fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú podľa turistov tie najviac preceňované mestá sveta

San Francisco smrdí ako šťanky, Londýn je plný domýšľavých debilov. Toto sú mestá, ktoré turisti často navštevujú, ale zvyčajne z nich odchádzajú sklamaní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Celá diskusia o mestách a miestach, ktoré nesplnili očakávania turistov, sa začala na stránke reddit. Užívateľ s poetickým menom u/_CAD3 sa opýtal túto jednoduchú otázku:

„Ktoré mestá na svete považujete za najpreceňovanejšie?“

Otázka bola položená pred týždňom, odpovede však stále pribúdajú. Momentálne je ich viac než 2600. Užívatelia sa v komentároch zdôverujú, ktoré mestá ich najviac sklamali.

Los Angeles

Mnohí užívatelia sa sťažujú napríklad na Los Angeles. Mesto Anjelov je kritizované za to, že ak sa chcete niekam dostať, trvá vám to dve hodiny. Takisto je tu celý rok neznesiteľne teplo. Turisti si zgustli aj na preslávenom Chodníku slávy, na ktorom majú svoje hviezdy najväčšie osobnosti Hollywoodu. Ľudia často očakávajú, že tu stretnú celebrity. To však nie je pravda, väčšinou tu narazíte len na čudákov, ktorí sa vám snažia predať cd-čka.

Kritiku dostalo aj San Francisco, ktoré je podľa ľudí neuveriteľne drahé, má zlú dopravu, vysoké dane a smrdí ako šťanky.

Lepšie na tom nie je ani New York, konkrétne notoricky známy Times Square. Ten býva často plný na prasknutie.

Prečítajte si tiež:
Príde svet o vzácne dedičstvo? Veľký koralový útes vplyvom globálneho otepľovania umiera

Londýn a Paríž pod paľbou

Ani európske mestá nedopadli najlepšie. Ľudia si vychutnali aj hlavné mesto Británie:

„Je plné domýšľavých debilov, ktorí sa nestarajú o nikoho iného, len o seba,“ napísal o Londýne a jeho obyvateľoch užívateľ s menom ChrisJamesCostello.

K Parížu ľudia tiež neboli zhovievaví. Paríž je podľa mnohých sivý, znečistený a ľudia, ktorí v ňom žijú, sú blbci.

Mnohí ľudia potvrdzujú, že známy akčný film V Bruggách s Colinom Farrellom v hlavnej úlohe, neklamal. Bruggy sú síce malebné, ale nie je tam čo robiť.

Podobne dopadla aj Kodaň s jej slávnou sochou Morskej panny. Tá vraj nie je ničím výnimočná. Je to len malá medená socha na skale.

Veľkú kritiku dostal aj Dubaj, ktorý sa zdá mnohým ľuďom predražený.

„Nie je tu nič, len drahé autá, hotely a poje**ný piesok,“ rozčúlil sa užívateľ Btafoh5.

Zdá sa, že na každom mieste sveta sa dajú nájsť muchy. Ak nechcete byť sklamaní, radšej ostaňte doma. Momentálne je to asi to najlepšie, čo môžete urobiť.

Ktoré mesto sklamalo vás?

Prečítajte si tiež:
Kedy a kam budeme môcť cestovať na dovolenku? V hre je viacero destinácií
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reddit Daily mail ČSFD
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií