fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nehammer sa stretne s Putinom a nesie so sebou veľmi jasné odkazy

Viedeň nechce nechať „žiadnu príležitosť nevyužitú” a musí sa chopiť každej šance na ukončenie „humanitárneho pekla na Ukrajine”.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rakúsky kancelár Karl Nehammer so sebou na stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nesie „veľmi jasné odkazy humanitárneho a politického druhu”.

Kontakty s lídrami

Pred stretnutím so svojimi rezortnými partnermi z Európskej únie (EÚ) v Luxemburgu to povedal rakúsky minister zahraničia Alexander Schallenberg.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zároveň objasnil, že predseda rakúskej vlády sa pre cestu do Ruska rozhodol po sobotňajšom stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a po kontaktoch s lídrami Turecka, Nemecka a EÚ.

Humanitárne peklo

Šéf rakúskej diplomacie povedal, že Viedeň nechce nechať „žiadnu príležitosť nevyužitú” a musí sa chopiť každej šance na ukončenie „humanitárneho pekla na Ukrajine”. „Každý hlas, ktorý dáva prezidentovi Putinovi jasne najavo, ako vyzerá realita za múrmi Kremľa, nie je zbytočný,” skonštatoval politik.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Schallenberg vysvetlil, že stretnutie Nehammera a Putina bude individuálne a bez mediálnych príležitostí. Trval pritom na tom, že Rakúsko urobilo všetko pre to, aby zabezpečilo, že schôdzku nezneužijú. Ako poznamenal, myslí si, že sám Putin „by mal mať záujem na tom, aby mu niekto povedal pravdu a skutočne zistil, čo sa vonku deje”.

Viac k témam: Rakúsky kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Nehammer sa stretne s Putinom a nesie so sebou veľmi jasné odkazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruský útok zničil letisko v ukrajinskom meste Dnipro a zasiahol aj obec Zvonecke
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií