Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovský požiar v Trnave: V bývalej TAZ-ke horí sklad chemikálií

Požiar v trnavskom sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie hasí asi šesťdesiatčlenná posádka hasičov. Sklad patrí podniku TAZ.

Obrovský požiar vypukol krátko po šiestej hodiny večer, dym je vidieť z blízkeho aj ďalekého okolia. Všetko je zamorené.

Požiar vydesil ľudí

O požiari informujú aj ľudia na sociálnej sieti. Podľa viacerých vyjadrení sa vonku nedá dýchať, všade je smrad a dym, ktorý sa valí a vidieť je až z Hlohovca. Podľa informácíi vypukoval požiar v jednej z hál v závode. Keď prišli hasiči na miesto, hala bola už v tretej fáze horenia. Pri požiari zasahuje celkovo 8 cisterien, 1 ekologický automobil a 1 evakuačný autobus HaZZ.

Približne 60 hasičov bojuje v Trnave s požiarom. Zdroj: Facebook/Mestská televízia Trnava

“Na mieste sú profesionáli z Trnavy, Galanty, Piešťan, Dunajskej Stredy a Bratislavy a dobrovoľní hasiči z obce Voderady, Cífer, Jaslovské Bohunice, Bohdanovce nad Trnavou, Zeleneč a Krakovany nad Dudváhom.” píšu hasiči na sociálnej sieti.

Polícia musela uzavrieť celú Coburgovu ulicu

Zápach z požiaru je cítiť až v Bučanoch a Brestovanoch. Z Coburgovej ulice už evakuovali 1500 ľudí. Na mestskom úrade v Trnave je zriadený aj krízový štáb. V súvislosti s požiarom je podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej na mieste 12 policajných hliadok, ktoré zabezpečujú okolie, aby sa do blízkosti nedostali ľudia a odkláňajú dopravu. Policajti nepúšťajú ľudí ani na lávku zo sídliska Prednádražie ponad železničnú trať.

‼️UPOZORNENIE! ‼️V areáli TAZ horí výrobňa bazénovej chémie, na mieste zasahujú bezpečnostné zložky. Odporúčame pozatvárať okná a zdržať sa pobytu vonku.ZDROJ: Mesto Trnava

Zveřejnil(a) Mestská televízia Trnava dne Středa 25. září 2019

Požiar ešte nie je pod kontrolou a nie je zatiaľ ani lokalizovaný. O likvidácii budeme informovať. Poprosíme ľudí, aby čo najmenej chodili von a nechodili sa na požiar pozerať. Na mieste sú 3 ekologické vozidlá, ktoré merajú znečistenie ovzdušia. Ďalšie chemické laboratórium je povolané z Nitry. Robíme všetko preto, aby neboli ohrození obyvatelia,“ povedal pre trnavské rádio riaditeľ OR HaZZ v Tnave Zoltán Takács.

Mesto Trnava občanom odporúča, aby zatvorili okná a zdržiavali sa čo najďalej od tohto miesta.

Mohutný požiar v bývalom areáli automobilky. Zdroj: Facebook/Mestská televízia Trnava

Nie však všetci si vzali toto odporúčanie k srdcu. Lávka pri železničnom priecestí je plná ľudí, ktorí si požiar fotia a natáčajú.

Po Trnave už chodí policajná hliadka a vyhlasuje núdzový stav. 

Zdroj: aktuality.sk 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií