Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovský požiar v Trnave: V bývalej TAZ-ke horí sklad chemikálií

Požiar v trnavskom sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie hasí asi šesťdesiatčlenná posádka hasičov. Sklad patrí podniku TAZ.

Pokračovanie pod reklamou

Obrovský požiar vypukol krátko po šiestej hodiny večer, dym je vidieť z blízkeho aj ďalekého okolia. Všetko je zamorené.

Požiar vydesil ľudí

O požiari informujú aj ľudia na sociálnej sieti. Podľa viacerých vyjadrení sa vonku nedá dýchať, všade je smrad a dym, ktorý sa valí a vidieť je až z Hlohovca. Podľa informácíi vypukoval požiar v jednej z hál v závode. Keď prišli hasiči na miesto, hala bola už v tretej fáze horenia. Pri požiari zasahuje celkovo 8 cisterien, 1 ekologický automobil a 1 evakuačný autobus HaZZ.

Približne 60 hasičov bojuje v Trnave s požiarom. Zdroj: Facebook/Mestská televízia Trnava

“Na mieste sú profesionáli z Trnavy, Galanty, Piešťan, Dunajskej Stredy a Bratislavy a dobrovoľní hasiči z obce Voderady, Cífer, Jaslovské Bohunice, Bohdanovce nad Trnavou, Zeleneč a Krakovany nad Dudváhom.” píšu hasiči na sociálnej sieti.

Polícia musela uzavrieť celú Coburgovu ulicu

Zápach z požiaru je cítiť až v Bučanoch a Brestovanoch. Z Coburgovej ulice už evakuovali 1500 ľudí. Na mestskom úrade v Trnave je zriadený aj krízový štáb. V súvislosti s požiarom je podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej na mieste 12 policajných hliadok, ktoré zabezpečujú okolie, aby sa do blízkosti nedostali ľudia a odkláňajú dopravu. Policajti nepúšťajú ľudí ani na lávku zo sídliska Prednádražie ponad železničnú trať.

Pokračovanie pod reklamou

‼️UPOZORNENIE! ‼️V areáli TAZ horí výrobňa bazénovej chémie, na mieste zasahujú bezpečnostné zložky. Odporúčame pozatvárať okná a zdržať sa pobytu vonku.ZDROJ: Mesto Trnava

Zveřejnil(a) Mestská televízia Trnava dne Středa 25. září 2019

Požiar ešte nie je pod kontrolou a nie je zatiaľ ani lokalizovaný. O likvidácii budeme informovať. Poprosíme ľudí, aby čo najmenej chodili von a nechodili sa na požiar pozerať. Na mieste sú 3 ekologické vozidlá, ktoré merajú znečistenie ovzdušia. Ďalšie chemické laboratórium je povolané z Nitry. Robíme všetko preto, aby neboli ohrození obyvatelia,” povedal pre trnavské rádio riaditeľ OR HaZZ v Tnave Zoltán Takács.

Mesto Trnava občanom odporúča, aby zatvorili okná a zdržiavali sa čo najďalej od tohto miesta.

Mohutný požiar v bývalom areáli automobilky. Zdroj: Facebook/Mestská televízia Trnava

Nie však všetci si vzali toto odporúčanie k srdcu. Lávka pri železničnom priecestí je plná ľudí, ktorí si požiar fotia a natáčajú.

Po Trnave už chodí policajná hliadka a vyhlasuje núdzový stav. 

Zdroj: aktuality.sk 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií