fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister obrany avizuje, že odmeny za plošné testovanie vyplatili už 10-tisíc zdravotníkom. Peniaze im neprišli

Prvé kolo celoplošného testovania sa uskutočnilo ešte na konci 31. októbra a 1. novembra.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdravotníkom však stále nedorazila  odmena za celoplošné testovanie.

Dnes minister obrany Jaroslav Naď informoval cez sociálnu sieť, že peniaze už poslali 10-tisíc zdravotníkom. Do redakcie sa nám však ozvalo viacero zdravotníkov, ktorým neprišli žiadne peniaze.

V zmluve nie je jasné, kedy budú peniaze vyplatené

Podľa zmluvy, ktorú podpisovali pri výkone na celoplošnom testovaní, nie je jasné, kedy bude odmena vyplatená. Článok IV. v zmluve, ktorú dostali zdravotníci, hovorí o výške odmeny a aj o tom, že odmena je splatná po dokončení a odovzdaní práce na základe riadne vyplnených a odovzdaných pracovných výkazov. Tie však zdravotníci vyplnili a odovzdali ihneď po výkone testovania, teda ešte 1. novembra.

zmluva plošné testovanie
zdroj: klocher

Peniaze dostanú do konca roka 2020

Stanovisko ešte druhého decembra poslalo Nadrezortné komunikačné centrum, ktoré uviedlo, že odmeny budú zdravotníkom vyplatené do konca roka 2020.

,,Predpokladaný termín vyplatenia finančnej odmeny je do konca roka 2020 prevodom na účet. Sumarizovanie, posúdenie všetkých zmlúv a celý proces odmeňovania pre taký vysoký počet zdravotníkov je veľmi časovo a personálne náročný. Ďakujeme zdravotníkom za ich pochopenie,”  informovala Mária Chasníková z Nadrezortného komunikačného centra.

Prečítajte si tiež:
Pribudli ďalšie dva nové prípady ochorenia COVID-19 v karanténnych centrách

Vo štvrtok 17. decembra minister Jaroslav Naď informoval, že ,,zdravotníci, ktorí sa zúčastnili niektorého z testovaní a mali podpísanú dohodu o vykonaní práce s ÚVN SNP v Ružomberku dostanú avizované odmeny do konca tohto roka. Do včera bola odmena vyplatená vyše 10 000 zdravotníkom, bez ktorých by sme nemohli realizovať testovania. Vo vyplácaní pokračujeme.“

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií