Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ups, nepodarilo sa tetovanie? Vyskúšajte tieto spôsoby a zbavte sa ho

Mnohí ľudia nosia svoje tetovania s pýchou. Avšak nie každý má s atramentom magický zážitok.

Pokiaľ ste nespokojní s motívom, symbolizuje niečo, na čo by ste radšej zabudli, alebo vás tetovač prekvapí nie práve najkvalitnejším atramentom, je tu cesta. Existuje niekoľko možností, ako si „kresbu“ odstrániť.

Prvé pravidlo – počkať, kým sa zahojí!

Dokonca aj keď sa vám okamžite znepáči nový dizajn tetovania, je dôležité ísť krok po kroku a nechať si celú oblasť zahojiť skôr, ako sa rozhodnete pre akúkoľvek zmenu. 

Niektoré tetovania možno úplne odstrániť, záleží len na tom, na ktorej časti tela je atrament a aký druh farieb sa v ňom používa. „Typicky staršie, čierne tetovania umiestnené na centrálnej časti tela (trup, chrbát, krk) sa dajú odstrániť najjednoduchšie,“ vysvetlil tatér Kirby pre Insider.

Menší problém však nastáva pri farebných tetovaniach. Červeného atramentu sa ešte ako-tak zbavíte, s modrou, zelenou, žltou a hnedou to už také jednoduché nie je. Niektoré špeciálne odtiene, ako napríklad oranžové, sa na pokožke držia. Odstránenie tetovania laserom je preto nemožné.

Preto treba mať na pamäti staré známe príslovie – viackrát rozmýšľaj a raz tetuj.

Nečakajte zázraky na prvom sedení

Odstránenie kresby môže byť aj rýchla záležitosť. Ak je veľkosti poštovej známky, zmizne vám z tela do minúty. Pri väčších tetovaniach ale budete musieť podstúpiť niekoľko sedení. Podľa tatéra možno očakávať 5 a pri rozsiahlych tetovaniach až 15 stretnutí.

Tiež majte na pamäti, že odstránenie tetovania je nákladné. Všeobecne platí, že jedno odstránenie môže stáť od 50 až po 400 eur.

Dá sa aj prekresliť

Veľakrát po tetovaní nie je cesty späť, to platí niekoľkonásobne pri farebných kerkách. Tiež nie je samozrejmosť, že máte na dlhý proces odstraňovania schovaných v peňaženke niekoľko stoviek.

odstránenie tetovania
Zdroj: boredpanda.com

Je aj iná možnosť – navštíviť odborníka a dať si tetovanie prekresliť. Žiadajte niečo, čo sa vám bude páčiť aj v dlhodobom merítku, pretože šanca odstránenia sa markantne zníži.

„Povzbudzujem svojich klientov k tomu, aby si tetovania pred prekreslením odstránili. Tetovanie je potom o trochu slabšie a nová vrstva sa ľahšie nanáša. Viem byť potom flexibilnejší aj pri navrhovaní nového motívu,“ dodáva Kirby.

Zdroj: insider.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií