fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opusteného psa si domov zobrať nemôžete! Ako mu pomôcť bez porušenia zákonu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vedeli ste, že ak sa po ulici potuluje opustený pes, zo zákona si ho nesmiete vziať domov? Poradíme vám, čo v takejto situácii robiť.

Našiel som psa, koho mám zavolať?

Ak na ulici nájdete psa, mali by ste privolať mestskú políciu. Ak pes ohrozuje cestnú premávku, môžete zavolať aj štátnu políciu a ak ohrozuje premávku na niektorej z diaľníc, kontaktujte diaľničnú patrolu na čísle 0800 100 007.

Ako pomôže polícia?

Polícia príde spolu s pracovníkom, ktorý má na odchyt psov oprávnenie. Skontroluje, či má pes čip a prevezme ho. Ak čip má a nájde sa podľa neho majiteľ, pes putuje rovno domov. Ak sa majiteľ nenájde alebo pes nemá čip, putuje do útulku.

psa
Zdroj: unsplash.com

Mám počkať, kým príde polícia?

Ak sa ponáhľate do práce alebo školy, nemusíte na políciu počkať. Je to síce vhodné, ale nie nevyhnutné.

Môžem si psa zobrať domov?

So psom nesmiete nikam ísť a ani ho premiestňovať či vyvážať z mesta. Nájdeného psa si zo zákona nesmiete vziať domov, pretože by ste tým porušili zákon. Jeho majiteľ by na vás mohol podať trestné oznámenie za to, že ste si privlastnili cudziu vec alebo že ste ho ukradli.

psa
Zdroj: unsplash.com

Ako môžem takému psíkovi pomôcť?

Okrem všetkého vyššie spomenutého môžete urobiť ešte jednu vec. Ak sa preukáže, že psík nemá majiteľa, môžete si zviera adoptovať. Ak si to nemôžete dovoliť, nesmúťte. Psa z útulku môžete vyvenčiť a venovať mu svoj čas. O tom, ako venčiť psov v jednotlivých útulkoch, sa dozviete v tomto článku.

Prečítajte si tiež:
Dvojročný chlapček pomáhal celé dve hodiny letuške v lietadle. Zaspal v uličke, odtiaľ ho zobrali a pozri sa, kde nakoniec skončil

Zdroj: utulok-trencin.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií