fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Panda predstierala tehotenstvo. Dôvod, prečo tak robila, vás dostane

Máte tip? napíšte nám mailom

Panda dokázala, že špekulantstvo nie je záležitosťou iba nás, ľudí…

Panda veľká z Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding je skutočne vynaliezavá. Samica menom Ai Hin mala priviesť potomka na svet počas živého vysielania, no ukázalo sa, že nie je tehotná.

6-ročná panda Ai Hin mala všetky prejavy gravidity – zmenila sa jej chuť do jedla, menej sa hýbala a zvýšila sa aj produkcia hormónov. Tehotenstvo u týchto zvierat trvá 80 až 200 dní, no Ai Hin sa “znormalizovala” po dvoch mesiacoch.

“Po prvých známkach tehotenstva sú budúce mamičky presťahované do miestností s klímou, kde sú samy a kde ich neprestajne obskakujú. Dostávajú taktiež viac buchtičiek, bambusu i ovocia,” objasnil zoológ Wu Kongju.

Experti na tieto roztomilé zvieratá sa zhodujú, že pandy niekedy predstierajú tehotenstvo a to najmä v prípade, ak majú pocit, že o nich nie je dostatočne postarané. Práve toto je prípad aj Ai Hin.

 

 

 

Zdroj: https://edition.cnn.com/2014/08/27/world/asia/china-panda-pregnancy/index.html?no-st=9999999999

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Atlanta_Zoo_Panda.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií