fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je váš partner introvert? 10 dôležitých vecí, ktoré o ňom musíte vedieť

Introvert je človek, pre ktorého je prirodzenejší jeho vnútorný svet, ako ten vonkajší. Čo o nich ešte neviete?

Máte tip? napíšte nám mailom

Introvert je človek obracajúci sa do svojho vnútra, je zameraný na svoj vnútorný život. Tento článok nám pomôže pochopiť ľudí, ktorí sú introverti.

Myslíte si, že ste introvert? Alebo chodíte s niekým, kto je introvert?

Ak sme introvertom práve my (ženy alebo muži), je jednoduché predpokladať, že extroverti v našom živote nikdy nepochopili, ako vnímame lásku. Tak im poďme dať určitú predstavu, ako vnímame lásku a naše vzťahy. Je čas pomôcť im trocha dešifrovať magické, tajomné bytosti – introvertov.

1. Introvert potrebuje ticho s tými, ktorých má rád

Sme ticho, ale hlas v našej hlave je veľmi hlasný. Niekedy milovať nás je jednoducho rešpektovať ticho, ktoré potrebujeme ako funkciu. Nepotrebujeme vzduch plný slov, aby sme cítili lásku. Len potrebujeme, aby ste boli ticho s nami, ticho nám umožňuje byť autentickými. My si radi vychutnávame jednoduchosť, pokojný čas s vami po našom boku.

2. Introvert môže vykročiť zo svojej zóny pohodlia pre lásku

Môžeme „vykročiť“ a byť viac extrovertní pre krátke časové obdobie. Môžeme tak urobiť len pre ľudí, ktorí pre nás znamenajú svet. Takže, keď sme sa dohodli ísť s vami na veľkú svadobnú hostinu, boli by sme radi, keby ste si tento dar vážili. Ďalší deň možno budeme potrebovať čas na dobitie v samote a s vašou podporou počas tejto doby budeme ochotní vykročiť zo svojej zóny pohodlia znova.

3. Introvert odomyká naše srdcia (extrovertov) pre väčší záujem (šľachetnosť)

Ak sme si vybrali vás, už sme si uvedomili, že ste stáli za to riziko. Vybrali sme si vás ako jedného (jednu) z mála hodných, aby ste mohli vidieť naše vnútorné ja. Ponecháva nás to zraniteľných, ale niektorí ľudia stoja za to riziko.

Prečítajte si tiež:
Medvedík alebo psík? Toto roztomilé chlpaté klbko je na internete hitom

4. Introvert si hlboko cení počúvanie

Počúvanie ukazuje lásku k nám. Predtým, ako budeme hovoriť, premýšľame. Ak vám máme niečo vyjadriť, je to 100% pravda. Neberieme slová na ľahkú váhu. Keď sme oznámili niečo dôležité, viete, že sme strávili veľa času predtým, než sme podali správu opatrne. Introverti sú veľmi dobrí poslucháči a máme radi rovnaký rešpekt, ktorý by sa nám mal vrátiť.

5. Introvert neznamená byť vzdialený láske

Keď ľúbite introverta, možno sa budete cítiť trošičku ako outsider v našom malom svete. Sme ako malý vesmír bytia. Ak pocítite hlboké spojenie, mali by ste vedieť, že pre nás nikdy nezmizne. Riskujeme to veľmi málo. Nie je veľkým tajomstvom, že to ukrývame v našich hlavách. Práve vtedy myslíme, spracúvame, obraciame sa k životu v priebehu neustáleho skúmania. Je to len časť toho, kto sme.

6. Často sa zaľúbia do extrovertov

My, introverti vás obdivujeme a závidíme súčasne. Sme v úžase z vašej schopnosti presviedčať ostatných v miestnosti. Pokoj, ktorý vyžarujete pri cudzích ľuďoch. To je časť, prečo nás priťahujete. Ale to tiež trocha hrozí aj nám. Vidíme vo vás niečo, o čom vieme, že v nás nikdy nebude. A bojíme sa, že u vás bude rásť nuda s našou pokojnou dušou.

7. Najlepšie je nechať introverta rozmýšľať pred argumentovaním

Potrebujeme čas. Najprv spracujeme veci v našich hlavách. Vyberáme svoje slová starostlivo. Potápanie do reaktívneho boja nebude dobré pre introverta. Keď ideme do hádky a vyzeráme byť pripravení, v skutočnosti sme nenašli riešenie.

8. Dokáže dobre rozumieť

Sme závislí od tých, ktorí nám rozumejú. Niekedy žijeme vo svojich hlavách príliš dlho. Máme tendenciu myslieť na viac vecí. Byť zaľúbený do niekoho, kto chápe tieto veci o nás, nám pomáha dostať sa z nášho sveta častejšie. Ak by vás to zaujímalo, opýtajte sa nás. Vážime si, keď ste si to všimli, oslovili a potom, keď sme pripravení dostať sa von zo svojich hláv, vieme, že ste tu pre  nás.

Prečítajte si tiež:
Ďalší výpadok Facebooku najviac postihol Slovensko. Problémy hlásilo aj okolie

9. Introverti majú radi zábavu

Len preto, že neberieme energiu z veľkých podujatí neznamená, že nemáme radi smiech a baviť sa. Introverti majú dobrý humor, ktorý sa prejavuje, keď sú s ľuďmi, ktorým veria. Pokojný duchom neznamená nudný akýmikoľvek prostriedkami.

10. Radi vedia, že ste šťastní

Vieme, že sme iní alebo aspoň máme ten pocit. Neočakávame, že každý bude taký, ako sme my alebo sa zaujímať o rovnaké veci. Chceme, aby ste boli šťastní. Potrebujeme vedieť, či ste spokojní s úrovňou sociálnych aktivít, ktoré zdieľame a v hĺbke, ktorú zdieľame sami. Ide o dávanie viac druhým, ako máme my. Chceme vedieť, že robíme časť pre splnenie vašich potrieb a že vás robíme šťastnými.

Nie je to až také tajomné, že? Introverti (väčšina) sú najvernejšie, podporujúce, povznášajúce a pokojné duše medzi nami. Pre introverta, aby si vás vybral na zdieľanie života znamená, že ste jeden úžasný človek, hodný riskovať jeho srdce a jeho dušu. Užite si tú česť a užite si vrstvu po vrstve hĺbky osoby, ktorú milujete.

Ak ste introvert, nebojte sa komunikovať s vašou láskou o tom, kto ste a čo potrebujete. Introvert a extrovert, máme sa od seba navzájom veľa čo učiť, keď budeme komunikovať s otvorenosťou, láskou a lepším porozumením pre seba navzájom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií