fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pink prekonala koronavírus. Na boj proti nemu venuje milión dolárov

Speváčka Pink priznala, že sa nakazila aj so svojím synom a na boj proti koronavírusu venuje milión dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najaktuálnejšou témou posledných týždňov je koronavírus, ktorý sa z Číny rozšíril do celého sveta. Aj napriek tomu, že Čína už niekoľko dní nehlási žiadneho pozitívneho pacienta, ostatné krajiny zažívajú skutočne náročné chvíle.

Problémom je nedostatok zdravotníckych pomôcok, nedostatok kapacít v nemocniciach a v niektorých krajinách aj málo testov na koronavírus. Každá krajina prijíma opatrenia, ktoré by zabránili rozšíreniu nákazy, no aj napriek tomu počet pozitívnych pacientov stále stúpa. Patrila medzi nich aj slávna americká speváčka Pink, ktorá bola pozitívna na koronavírus spoločne so svojím synom.

Speváčka Pink prekonala koronavírus

Speváčka sa nakazila so svojím trojročným synom približne pred dvomi týždňami. Keď sa začali prejavovať prvé príznaky, otestovala sa u svojho praktického lekára. Celá jej rodina podstúpila karanténu a dnes, keď jej vyšiel druhý test negatívny, napísala na sociálnej sieti príspevok, v ktorom vyzvala všetkých, aby ostali doma.

Pink zároveň na Twitteri skritizovala americkú vládu za nedostatok testov.

“Je to absolútny výsmech a zlyhanie našej vlády, že testy nie sú viac dostupné. Táto choroba je vážna a reálna. Ľudia potrebujú vedieť, že postihuje tak mladých ako aj starých, zdravých aj chorých, bohatých i chudobných. Musíme mať testovanie zadarmo a omnoho dostupnejšie, aby sme ochránili naše deti, rodiny, priateľov a komunity,” napísala 40-ročná americká speváčka Pink na Twitteri.

Pink , koronavírus
Speváčka daruje na boj proti koronavírusu milión dolárov. Zdroj: moneycontrol.com

Speváčka oznámila, že prispeje 500.000 dolárov do fondu univerzitnej nemocnice vo Philadelphii a ďalších 500.000 dolárov do fondu Mayor’s Fund for Los Angeles.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: pribudlo 27 nových prípadov nákazy

Pink nazvala zdravotníkov “hrdinami” a svoj tvít zakončila apelom na verejnosť.

“Nasledujúce dva týždne budú rozhodujúce: prosím ostaňte doma,” napísala Pink.

Tom Hanks priznal koronavírus ako prvý

Tom Hanks je prvou legendárnou hollywoodskou hviezdou, ktorá verejne oznámila, že má koronavírus. Slávny herec sa nakazil spolu so svojou manželkou Ritou Wilsonovou.

Obaja boli v tom čase v Austrálii kvôli nakrúcaniu nového filmu o živote Elvisa Presleyho. Počas pobytu však dostali teplotu a výsledok testu napokon ukázal, že majú koronavírus.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií