fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci varujú, že v roku 2050 bude v oceánoch viac plastov ako rýb. Pomôže táto šokujúca kampaň?

Máte tip? napíšte nám mailom

Patríte medzi tých, ktorým životné prostredie nie je ľahostajné? Potom vás bude určite zaujímať táto kampaň.

Jej iniciátori vytvorili sériu grafických obrázkov, prostredníctvom ktorých sa snažia poukázať na to, aké následky majú plasty na zvieratá žijúce v oceáne.

Obyčajné mikroténové vrecúško sa zdá byť neškodné. Kto by povedal, že v momente, ako sa dostane do oceánu, môže spôsobiť smrť tisícom zvierat?

Námornícka organizácia Sea Shepherd, ktorá sa zameriava na zachovanie morských, voľne žijúcich živočíchov, poukazuje prostredníctvom kampane na túto smutnú pravdu silnými obrázkami.

3D obrázky boli vytvorené spoločnosťami Tribal Worldwide São Paulo a DDB Guatemala s hlavným titulkom „Plast, ktorý použijete raz, zničí oceány navždy”.

Na plagátoch sa nachádzajú morské živočíchy, tulene a korytnačky, v realistickej podobe, čo sa im stane, ak sa dostanú do kontaktu s plastami. 

Zdroj: designyoutrust.com

Každý by mal začať od seba

„Aj keď si možno poviete, čo je to jedno mikroténové vrecúško v oceáne, no v skutočnosti vie aj toto na prvý pohľad nevinné mikroténové vrecúško napáchať obrovské škody. Neustále pribúdajú nové a nové plasty. V tejto kampani sme sa snažili napraviť momentálne zlú situáciu tým, že sme oslovili čo najväčší počet ľudí, ktorí si, dúfame, uvedomia, že aj malými, ale účinnými krokmi môžeme spolu docieliť, aby sa v znečisťovaní oceánov nepokračovalo,” uviedol Guiga Giacomo, výkonný kreatívny riaditeľ spoločnosti Tribal Worldwide São Paulo.

Okrem plagátov tvorcovia využili aj sociálne a digitálne médiá. Prostredníctvom nich sa snažili informácie o negatívnom vplyve plastov na zvieratá v oceánoch dostať k čo najväčšiemu počtu ľudí.

Zdroj: designyoutrust.com

Ak vás zaujíma táto téma a radi by ste sa o nej dozvedeli viac, môžete si pozrieť aj oficiálnu stránku námorníckej organizácie Sea Shepherd, ktorá celú kampaň zastrešuje. 

Prognózy sú alarmujúce

„Vedci varujú, že v roku 2050 bude v oceánoch viac plastov ako rýb,” povedal kapitán Paul Watson, zakladateľ a prezident organizácie. Zároveň dodal: „Ak zomrú oceány, zomrieme aj my.

Ak vám život zvierat v oceáne nie je ľahostajný, skúste minimalizovať používanie samotných mikroténových vrecúšok pri každom nákupe. Mnohé potraviny (najmä zelenina a ovocie) to koniec-koncov vôbec nepotrebujú. Myslíte si opak?

Potom stačí, ak si budete do obchodu nosiť vlastné textilné vrecúška. Inšpirovať sa môžete článkom, v ktorom sme sa výrobe textilných vrecúšok ako výbornej alternatíve tých mikroténových medzičasom venovali podrobnejšie. Hurá za krajším svetom bez zbytočných plastov!

Zdroj: designyoutrust.comseashepherd.org

Prečítajte si tiež:
Fitness instagramové profily, ktoré ťa skutočne nakopnú do života
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií