fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pneumatiky Giti na slovenskom trhu

Korene spoločnosti siahajú až do roku 1951, keď boli položené základy neobyčajného úspechu značky Giti Tire.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Giti Group, založená v roku 1993 so sídlom v Singapure, sa dnes radí medzi desať najväčších svetových výrobcov pneumatík, a to nielen z hľadiska objemu výroby, ale aj obratu.

Celosvetovo známy výrobca pneumatík z kolísky ázijského tigra – Singapuru

Časom vyrástli pobočky po celom svete. Dnes s portfóliom značiek Giti a GT Radial ponúka ucelený produktový sortiment od pneumatík pre osobné autá, SUV a LUV až po nákladné automobily a autobusy prostredníctvom 70 000 predajcov vo viac než 130 krajinách. Samozrejmosťou sú výrobné rady pre osobné, SUV vozidlá a 4×4 v ucelenej ponuke letných aj zimných pneumatík a samozrejme aj celoročných, ktoré sa v poslednom čase tešia stále väčšiemu záujmu. Tieto pneumatiky ponúka koncern Giti svojim klientom po celom svete.

ph GitiVanHD
ph GitiVanHD

Vývoj a testovanie v Európe pod dozorom špičkových jazdcov

Pre štart značky na európskom trhu si spoločnosť Giti Tire predsavzala, že všetky nové produktové rady pneumatík budú od začiatku vznikať v špičkovom európskom pracovisku výskumu a vývoja v nemeckom Hannoveri. Okrem toho sa na európskych testovacích dráhach realizujú pravidelné kontroly a testovacie jazdy. Tieto testy pneumatík majú na starosti skúsení a uznávaní skúšobní jazdci na testovacích polygónoch MIRA vo Veľkej Británii, Idiada v Španielsku a Mellatrack vo Fínsku. Dodávateľ pneumatík Giti a GT Radial na Slovensko je spoločnosť Tasy s.r.o., predajca pneumatík Pneuboss.sk.

ph Global motor racing video
ph Global motor racing video

Letné pneu Giti ako súčasť originálnej výbavy vozidiel

Spoločnosť Giti sa sústredí aj na dlhodobé vzťahy s výrobcami vozidiel. Z aktuálnej série letných pneumatík dodávaných do originálnej výbavy môžeme spomenúť Giti SynergyE1 v rozmere 185/65R15 dodávané na Dacia Logan a Sandero a v rozmeroch 185/70 R14, 205/60 R16 a 205/55 R16 pre vozidlá Seat Ibiza, VW Polo a T-Cross.

Letné pneu Giti PremiumPX1 SUV v rozmere 225/55 R17 nájdete na automobiloch Seat Ateca, VW T-Roc a Škoda Karoq. V segmente ľahkých úžitkových vozidiel sa na novom VW Crafter pýši GitiVanHD1 v rozmere 205/70 R17.

pha VW Crafter
pha VW Crafter

Najnovším prírastkom v rodine pneumatík dodávaných do originálnej výbavy je GitiSynergyH2 v rozmere 225/55R17 pre nové vozidlo Škoda Karoq. Táto letná pneumatika bola vybraná v rozmere 215/55R17 pre nový VW Caddy 5. V sortimente Giti samozrejme nechýbajú ani zimné a celoročné pneumatiky vrátane obľúbených rozmerov 195/65 R 15, 225/45 R 17, 225/40 R 18 a ďalšie. 

Prečítajte si tiež:
Ako veľmi sme v skutočnosti závislí od mobilov? Pozrite si výsledky štúdie

Širokú ponuku pneumatík Giti a GT Radial nájdete v ponuke certifikovaného e-shopového predajcu Pneuboss.sk.

pha Skoda Karoq
pha Skoda Karoq

Pneumatiky Giti na stupňoch víťazov prestížnych pretekov

Pri vývoji nových pneumatík pomáhajú spoločnosti Giti aj jej aktivity v európskom motoršporte. V 24-hodinových vytrvalostných pretekoch usporiadaných v roku 2020 na slávnom okruhu Nürburgring sa všetky štyri partnerské tímy jazdiace na pretekárskych pneumatikách Giti umiestnili v svojich kategóriách na stupňoch víťazov. Podobne sa v minuloročnej sezóne darilo aj partnerským tímom v britskom Truck Racing šampionáte nákladných vozidiel (BTRC), kde vlani debutoval nový ťahač MAN TGX a spolu so Stuartom Oliverom si tieto dva tímy zaistili štvrté, respektíve tretie miesto v celkovom poradí sezóny.

Ďalšie zaujímavosti o značke Giti nájdete na stránkach výrobcu Giti-tire.eu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj pneuboss giti-tire

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií