fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poker a PC hry: Čo robia futbalové hviezdy, keď opustia ihrisko?

Všetci máme okrem práce aj svoj vlastný život. Inak to nie je ani v prípade svetoznámych futbalistov. Aj napriek tomu, že veľké množstvo času obetujú tieto osobnosti práve svojej profesii, nájdu sa u nich aj zaujímavé voľnočasové aktivity. Ako teda trávia čas, keď práve nehrajú zápas, alebo nie sú na tréningu? 

Máte tip? napíšte nám mailom

 

Lionel Messi

Ako začať tento rebríček? Najlepším futbalistom sveta – Lionelom Messim. Držiteľ rekordných šiestich Zlatých lôpt hráva za FC Barcelonu už neuveriteľných 16 rokov. Počas svojej kariéry nazbieral rôzne rekordy a úspechy, no ako tvrdí on, pre neho je najväčším úspechom jeho žena Antonella Roccuzzová a traja synovia Thiago, Ciro a Mateo. A práve takto trávi svoj voľný čas Leo so svojou rodinou:

„Zmenilo, zmenilo to všetko. Najprv je on, potom všetko ostatné. Predtým, keď som prehral, alebo niečo pokazil, tak som sa s nikým nerozprával aj tri či štyri dni, pokiaľ ma to prešlo. Teraz ak prehrám, tak prí dem domov a je to preč. Hnev zostane vonku, pohľad na neho mení všetko,“ uviedol o svojom synovi Messi pre oficiálny web FC Barcelony.

A otcovskú úlohu zvláda na jednotku. Všetkých svojich synov bráva do školy, chodieva s nimi na oslavy, hráva s nimi futbal a snaží sa s nimi tráviť všetok jeho voľný čas. 

Poker a PC hry: Čo robia futbalové hviezdy, keď opustia ihrisko?
Zdroj: en.as.com

Cristiano Ronaldo

Ďalším v poradí nemôže byť nikto iný, ako Cristiano Ronaldo. Odveký rival Lionela Messiho ešte z čias, keď hrával v Reale Madrid. Súčasný hráč Juventusu Turín sa koncentruje vo svojom voľnom čase na seba a jeho syna Cristiana. Spolu chodievajú do posilňovne, kde trávi Ronaldo veľkú časť svojho voľna už od detstva.

„Je to pravda, bol som chudý. Nemal som žiadne svaly. Vedel som, že som talentovaný, preto som sa v jedenástich rozhodol trénovať tvrdšie ako ostatní. Začal som sa v noci vykrádať z internátu, aby som mohol cvičiť. Stal som sa väčším a rýchlejším.“ 

Najlepší strelec histórie Realu Madrid prispôsobil futbalu nielen svoj voľný čas, ale aj spánok. Spáva 5-krát denne, pričom sa vždy snaží, aby spánok nepresiahol 90 minút. Vždy musí zaspávať v čistej bielizni v klbku, hodinu pred spánkom a hodinu po ňom sa nevenuje mobilu, tabletu, notebooku, ba ani televízii. Aby ste si nemysleli, že Ronaldo je buď v posilňovni, alebo spí, taktiež trávi čas so svojou rodinou, alebo hráva svoju obľúbenú kartovú hru – poker.  

Zdroj: twitter.com

Neymar

Hráč, ktorý je známy najmä najdrahším prestupom v histórii futbalu. Odchovanec brazílskeho Santosu FC a neskôr súčasť barcelonského tria – Messi, Suárez, Neymar, ktoré lámalo rekordy. Aktuálne má útočník francúzskeho  Parížu Saint-Germain asi najzaujímavejší zoznam voľnočasových aktivít. Medzi jeho najobľúbenejšiu patrí hranie počítačových hier. Áno, čítate správne. Hranie počítačových hier. Dokonca ich aj streamuje. Hry ako Counter Strike, Fortnite, Fifa či  PlayerUnknown’s Battlegrounds. A práve PUBg streamoval aj počas odovzdávania Zlatej lopty v roku 2018. 

No, aby sme nerobili z Neymara introverta závislého na hrách, je nutné podotknúť, že veľkú časť svojho voľného času trávi s priateľmi, ktorých často rád zdieľa aj na svojich sociálnych sieťach. Dôkazom toho, že šport mu je omnoho bližší než virtuálny svet, je aj fakt, že v spolupráci s Red Bullom organizuje svoj vlastný turnaj v malom futbale s názvom Neymar’s five.

Zdroj: youtube.com

Antoine Griezmann

Francúzsky majster sveta vo futbale a momentálne čerstvý  hrotový útočník FC Barcelony. Hráč, ktorý ako chlapec odišiel z domu do Španielska, aby si splnil svoj sen. Francúzske kluby ho odmietali pre jeho útly a nízky vzrast. Keď sa mu naskytla ponuka z Realu Sociedad, ani chvíľu neváhal a odišiel  za svojím snom. Teraz si môžu všetky francúzske kluby, ktoré ho odmietli, búchať hlavu, pretože sa z neho stal jeden z najlepších útočníkov. 

Poker a PC hry: Čo robia futbalové hviezdy, keď opustia ihrisko?
Zdroj: BBC.com

Antoine Griezmann sa našiel nielen vo futbale, ale aj v basketbale. Preto často vypĺňa svoj voľný čas aj sledovaním tohto športu. Po internete kolujú jeho rôzne fotky zo zápasov americkej NBA, či španielskej ACB. Na Instagrame sa dokonca pochválil fotkou, ktorej súčasťou je jeho zbierka newyourských basketbalových dresov. Podobne ako Neymar aj Antoine má v obľube hranie počítačových hier. 

Aj toto je teda dôkazom, že i futbalisti takých kvalít, akými sú Messi, Ronaldo, Neymar či Griezmann, vypĺňajú medzery vo svojom programe podobnými aktivitami, akými ich vypĺňame všetci ostatní. Nezáleží už na tom, či je to posilňovňa, počítačové hry alebo rodina.  

 

Prečítajte si tiež:
Hackerská skupina Anonymous vyhlásila Islamskému štátu vojnu!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií