fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Povinná štátna karanténa? Ministerstvo zahraničných vecí o nej neinformuje

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na sociálnej sieti zverejnilo aktuálne opatrenia platné od 22. marca.

Máte tip? napíšte nám mailom

O štátnej karanténe ministerstvo v príspevku nehovorí a podľa týchto informácií, ľudia vracajúci sa na Slovensko zo zahraničia nemusia ísť do štátnej karantény. Tá podľa vyhlášky MZ má platiť od dnes.

Podmienky návratu podľa Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Podmienky vstupu platné od 22. marca:

Pokiaľ cestujete z krajiny EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska alebo Spojeného kráľovstva, ste povinní zaregistrovať sa elektronicky na korona.gov.sk/ehranica, nastúpiť do domácej izolácie a oznámiť to vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Domáca izolácia sa po bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením jej 14. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku testu najskôr na 8. deň izolácie.

Pokiaľ cestujete z inej krajiny, ste povinní zaregistrovať sa elektronicky na korona.gov.sk/ehranica, nastúpiť do domácej izolácie a oznámiť to vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Domáca izolácia sa končí obdržaním negatívneho výsledku testu najskôr na 8. deň izolácie.

Pokiaľ cestujete z krajiny EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska alebo Spojeného kráľovstva a v tejto krajine pracujete, ste povinní zaregistrovať sa elektronicky na korona.gov.sk/ehranica, nastúpiť do domácej izolácie a oznámiť to vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Domáca izolácia sa po bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením jej 14. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku testu.

Prečítajte si tiež:
Núdzový stav sa skončil, život sa vracia do normálu

Pokiaľ cestujete z krajiny EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska alebo Spojeného kráľovstva, v tejto krajine žijete a pracujete na Slovensku, ste povinní zaregistrovať sa elektronicky na korona.gov.sk/ehranica, nastúpiť do domácej izolácie a oznámiť to vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Domáca izolácia sa po bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením jej 14. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku testu.

Výnimky z karantény pre pendlerov, študentov a iné osoby pravidelne prekračujúce hranice sú uvedené v platnej vyhláške Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (bit.ly/AktualnaVyhlaskaUVZSR ):

  • iné osoby pravidelne prekračujúce hranice – §4
  • pendleri zo susedných štátov – §5
  • študenti, športovci a iné osoby §8

Preprava na letisko

Krátkodobé výjazdy na najbližšie letiská v susedných štátoch EÚ sú možné aj bez potreby preukázania sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19 pri návrate. Osoby, ktoré prepravujú svojich blízkych z/na medzinárodné letiská na území Česka, Poľska, Maďarska a Rakúska, sa najneskôr pri odchode zo Slovenska musia zaregistrovať na https://naletisko.mzv.sk

Pri kontrole sa musia preukázať potvrdením o tejto registrácii a letenkou prepravovanej osoby alebo jej elektronickou kópiou. Cestu sú povinné vykonať výhradne cez územie členských štátov EÚ, bez zastavenia (s výnimkou zastavenia na nevyhnutné tankovanie pohonných látok a nástup či výstup prepravovanej osoby).

Prečítajte si tiež:
Slovensko: Polícia vypátrala ženu, ktorá šírila dezinformácie o koronavíruse
zdroj: facebook.com/mzv.sk
zdroj: facebook.com/mzv.sk
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií