fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Pripravte sa na vlnu tropických horúčav prinesie teploty až do +45 °C

V Európe štartuje vlna tropických horúčav, ktorá prinesie mimoriadne vysoké teploty. Tie budú v našej oblasti prekračovať hranicu +30 °C, no v Európe sa očakáva pokorenie teplôt, ktoré budú lámať aj hranicu +40 °C.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred nami je mimoriadne teplý týždeň, ktorý prinesie horúce počasie do mnohých štátov Európy. Očakávané teploty, ktoré sa chystajú, prinesú do niektorých regiónov sucho a obzvlášť kritické to bude v južných štátoch Európy, kde budú teploty siahať až na hranicu +40 °C.

Vlna horúčav už medzičasom v Európe odštartovala. Počas dnešného dňa sa teploty na západe Francúzska šplhali až cez hranicu +35 °C, no to je len začiatok vlny horúceho počasia. V nadchádzajúcich dňoch to bude ešte výrazne horšie.

Pumpovať k nám bude vzduch z Afriky

Čo sa v nadchádzajúcich dňoch nad Európou udeje? Počasie bude ovplyvňovať oblasť tlakovej výše. Tá bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia u nás počas celého budúceho týždňa. Už od pondelka nás tak čaká slnečné počasie s teplotami, ktoré aj na Slovensku budú stúpať k +30 °C.

To podstatné však príde do štátov, ktoré sa už budú nachádzať za tlakovou výšou. Jej stred bude v stredu nad Poľskom a západná Európa, vrátane Nemecka zažije mimoriadne teplé počasie. Teploty tu budú stúpať až k hranici +35 °C.

Prečítajte si tiež:
FOTO: V Tatrách napadol sneh. Nasnežilo aj na Chopku

Naše územie sa bude za touto tlakovou výšou nachádzať od štvrtka a tak sa pripravte na výrazný vzostup teplôt, ktoré  budú každým dňom rásť. Už vo štvrtok sa maximálne teploty dostanú až k hodnotám okolo +33 °C, čo sú teploty pre 1. výstražný stupeň.

Na Slovensku bude až +35 °C

Vlna horúčav nás čaká od piatka do nedele. Pripravte sa na to, že teploty budú neznesiteľné na viacerých miestach. Maximálne teploty budú stúpať na našom území na +29 až +35 °C.

Práve magickú hranicu +35 °C budú teploty atakovať na západe a na juhu nášho územia. Teploty budú atakovať maximá predovšetkým budúcu nedeľu pred ďalším postupujúcim studeným frontom.

V Európe bude až +45 °C

Ešte teplejšie však bude v iných častiach Európy. V Panónskej nížine, teda v oblasti južného Rakúska, Maďarska, či Slovinska a Chorvátska môžu teploty prekračovať hranicu +35 °C.

Neznesiteľnejšie horúčavy budú na pobreží Jadranského mora v Taliansku. Tu by teploty v centrálnom Taliansku mohli atakovať až hranicu +40 °C.

Prečítajte si tiež:
Na západe niekoľko hodín prší: V Bratislave je jeden úsek neprejazdný

Najhoršie to však jednoznačne bude na Sardínii, na Sicílii a v Kalábrii. Tu by v nedeľu popoludní mali teploty prekračovať hranicu až +40 °C a atakovať môžu až hranicu +45 °C. Talianski meteorológovia už teraz varujú južné oblasti Talianska pred blížiacou sa vlnou horúčav.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií