fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Už nebudete potrebovať hotovosť: Najobľúbenejšie zahraničné mesto Slovákov, Praha, prináša novinku v doprave.

Máte tip? napíšte nám mailom

V Prahe už nebudete potrebovať hotovosť na to, aby ste si kúpili cestový lístok. Bude môcť platiť kartou priamo v električke.

Z viacerých prieskumov vyplýva, že jedno z najobľúbenejších zahraničných miest pre Slovákov je Praha. K mestu s bohatou históriou si ročne nájde cestu dasaťtisíce turistov od nás. Na prepravu po meste je najjednoduchšie používať verejnú dopravu. Tá má dosah na všetky dôležité miesta Prahy a zároveň je cenovo dostupná.

Zdroj: prague-stay.com

Častým problémom pri príchode do cudzieho mesta je pre turistu rýchlo sa zorientovať a pochopiť, ako tam funguje hromadná doprava. Ešte väčšie komplikácie nastávajú, ak nemáte pri sebe menu, ktorou sa v danej krajine platí. Tento problém už však nebudú musieť riešiť návštevníci hlavného mesta našich západných susedov.

Priamo v električkách budú umiestnené terminály, ktoré umožnia kúpiť si lístok aj pomocou platobnej karty. Pre ešte lepšiu orientáciu, budú tieto miesta označené piktogramom. Primátor Prahy Zdeněk Hřib si novinku pochvaľuje a považuje ju za krok správnym smerom: „Bezhotovostné platby sú budúcnosť, a to aj v doprave. Obyvatelia a návštevníci Prahy teraz konečne budú mať rovnaké možnosti ako v ostatných moderných metropolách. Okrem toho budeme ďalej vylepšovať mobilnú aplikáciu Lítačka, aby sa cez ňu dali zakúpiť časové kupóny.“

Zdroj: czechcrunch.cz

Dopravný podnik mesta taktiež pracuje na tom, aby sa kartou dalo platiť aj v automatoch na jednotlivých zástavkách. Vedenie sa k tomuto kroku odhodlalo z dôvodu, že podľa najnovších štatistík hromadnú dopravu na niektorých linkách využívajú viac turisti ako domáci. 

Prečítajte si tiež:
Plnoštíhle modelky sa rázom zmenili na štíhle kočky. Na upravenej fotke ich hádam ani nespoznáte!

Zdroj: czechcrunch.cz

Zdroj titulnej foto: zpravy.aktualne.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií