Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Prahe majú historický dôvod na radosť. Pozrite sa prečo!

V Prahe sa dnes bude oslavovať do neskorých ranných hodín. Dôvodom na to je víťazstvo, resp. postup futbalistov Sparty Prahy do štvrťfinále Európskej ligy. Ich súperom bolo talianske mužstvo Lazio Rím. Prvý osemfinálový zápas skončil nerozhodne 1:1. Tým pádom Česi cestovali do Lazia s úmyslom streliť aspoň jeden gól a po prípadnej opakovanej remíze 1:1 ísť do predĺženia.

Avšak, nič podobné sa neudialo. Hostia prekvapili svojho súpera už od začiatku stretnutia. Najprv v 10. minúte otvoril skóre Borek Dočkal. Dve minúty na to Ladislav Krejčí zvyšoval na 0:2 a tretím gólom, minútu pred koncom polčasu, sa prezentoval len 21-ročný Lukáš Juliš.

Lazio Rím tak so Spartou Prahou prehralo na domácej pôde 0:3 a Česi postúpili do štvrťfinále tejto významnej európskej súťaže. Naposledy sa tam tento tím dostal ešte v sezóne 1983/1984.

Zdroj: youtube.com