fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Igor Matovič: Nové opatrenie umožní prechod zo štátnej do domácej karantény

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) oslovil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR s prosbou, aby umožnil prechod do domácej karantény nielen tým ľuďom, ktorí prídu na hranice, ale aj tým, ktorí sa aktuálne nachádzajú v štátnej karanténe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Uviedol to na sociálnej sieti v reakcii na ľudí protestujúcich na hraniciach proti štátnej karanténe. ÚVZ podľa premiéra v tom zmysle pripraví opatrenie, ktoré zverejní, keď spustia aplikáciu eKaranténa.

Diaľnica D4 pri Jarovciach je momentálne blokovaná

Diaľnica D4 pri Jarovciach je momentálne blokovaná približne 100 metrov pred kontrolným stanovišťom polície. Bratislavskí policajti o tom informovali na sociálnej sieti. Na hraničnom priechode Berg sa v piatok popoludní začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie umožňujúcej stráviť karanténu v domácej izolácii.

Podľa člena krízového štábu Jána Bučkuliaka nikde nebola uvedená informácia o tom, že aplikácia na inteligentnú karanténu už bola zavedená, a tak ľudia, ktorí nechcú ísť do štátnej karantény, na hranice nemali prísť. Povedal to v piatok večer na brífingu k aktuálnej situácii na hraniciach.
,,Kritériá na spustenie inteligentnej karantény sme od začiatku týždňa komunikovali veľmi transparentne, teda, že sa treba zaregistrovať, stiahnuť a aktivovať aplikáciu a až potom prísť na hranice. Aplikácia je pripravená, nemáme však v rukách jej schválenie spoločnosťami Apple a Google,” tvrdí Bučkuliak.

Prečítajte si tiež:
Opustila ho manželka a nechala mu na starosti ich deti. Napísal jej list, ktorý by si mal prečítať každý

Aplikácia eKaranténa

Igor Matovič informoval, že povinná karanténa v domácom prostredí bude trvať 14 dní. Slováci, ktorí prídu zo zahraničia, budú musieť súhlasiť so sledovaním SIM kariet.

Z domácej karantény si budú musieť robiť fotky. „Štátna karanténa by sa mohla uvoľniť, ak budú prichádzajúci ľudia súhlasiť, že prídu o časť slobody, a budú sledovaní mobilným telefónom a budú si robiť fotografie, že dodržiavajú domácu karanténu,” informoval premiér

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií