fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala s pápežom Františkom

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu poobede telefonovala s pápežom Františkom. Pozvala ho na návštevu Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

Čaputová mala v júni absolvovať audienciu vo Vatikáne, vzhľadom na aktuálne okolnosti nie je isté, či sa uskutoční. Informovala Martina Goffová, riaditeľka odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

,,Hovorila som s ním aj o tom, že ľudia na Slovensku sú veľmi disciplinovaní,” povedala Zuzana Čaputová. Pápežovi sa poďakovala za jeho povzbudzovanie ľudí v nádeji. ,,Verím, že utrpenie, ktoré všetci prežívame, pomôže k vedomiu, že sme spolu na jednej lodi a najviac potrebujeme vzájomnú pomoc a spoluprácu,” uviedla prezidentka.

Doplnila, že Svätý Otec všetkých ľudí na Slovensku srdečne pozdravuje, odkazuje, aby nestrácali nádej, boli disciplinovaní a utvrdzovali sa v odvahe. Tiež vyzval ľudí, aby sa starali o najstarších, lebo oni sú pamäťou spoločnosti.

,,Pápež ma informoval o tom, že je zdravý a snaží sa prihovárať veriacim prostredníctvom médií,” povedala Čaputová. Na jej pozvanie pápež reagoval, že veľmi rád príde, keď to situácia umožní.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií