fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry: Poslednýkrát na verejnosti pred odchodom z Británie

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle prežívajú náročné obdobie. Po nezhodách v kráľovskej rodine, ako aj po nátlaku bulvárnych médií na bývalú americkú herečku sa obaja rozhodli odísť z Veľkej Británie a dať si od všetkého prestávku. 

Princ Harry vystúpil v nedeľu večer v londýnskej Royal Albert Hall, kde sa zúčastnil prvého vydania cien OnSide Awards. Cieľom tejto veľkolepej udalosti bolo vyzdvihnúť snahu a oceniť niekoľkých mladých ľudí, ktorí mali výrazný vplyv na svoje okolie a spoločnosť všeobecne. 35-ročný Brit vo svojom príhovore ocenil predovšetkým environmentálnu angažovanosť mladej Grety Thunberg.

View this post on Instagram

The Duke of Sussex attended the inaugural OnSide Awards at the @RoyalAlbertHall this evening, joining over 2,500 youth, volunteers and staff of @OnSideYZ. These awards celebrate the young people who have gone above and beyond for their communities, many of whom have overcome the most challenging of circumstances. With 13 Youth Zones around the UK and over 50,000 members, OnSide is making an incredible impact in some of the most deprived communities. During visits to OnSide Youth Zones earlier this year, The Duke and Duchess had the chance to witness the impact these facilities are having – providing local youth with a safe space where they can learn new skills, develop lasting friendships and be part of a shared and supportive community. #OnSideAwards Photo © PA / OnSide

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

 

Princ Harry a Meghan Markle si potrebujú oddychnúť

Toto vystúpenie bolo poslednou kráľovskou povinnosťou pre princa Harryho. Po nej odcestuje spolu so svojou manželkou Meghan Markle a ich synom Archiem do Spojených štátov amerických. Ako sa obaja vyjadrili, potrebujú si dať “pauzu a oddýchnnuť si na miestach, kde nebudú pod drobnohľadom bulvárnych médií”.

Obaja veria, že táto prestávka by im mohla umožniť oddýchnuť si a načerpať silu po niekoľkých zložitých mesiacoch: kráľovské turné v Južnej Afrike v septembri, ako aj odvysielanie dokumentu plného emócií a priznaní. Práve v ňom obaja manželia otvorene hovorili o svojom boji s bulvárnymi médiami, napätom živote a vzťahoch v kráľovskej rodine, ako aj smrti princeznej Diany.

Počas tohto rozhovoru sa pri jednej z otázok Meghan dokonca takmer rozplakala. No aj vďaka tomu sa na jej stranu priklonilo niekoľko členov kráľovskej rodiny, britské poslakyne a dokonca jej pomoc ponúkol aj americký prezident Donald Trump.

Meghan Marke princ Harry
Zdroj: prt scrn ITV

Oddych v Amerike alebo príprava na nový život?

Šesťtýždňovú prestávku od kráľovských povinností strávia manželia u starej mamy malého Archieho, v Los Angeles. Samozrejme, pocestuje s nimi aj ich 6-mesačný syn Archie. Aj z dôvodu tejto súkromnej cesty nestrávi kráľovský pár Vianoce v kruhu kráľovnej. Je to po prvýkrát, čo sa niekto z kráľovskej rodiny nezúčastní tradičných Vianoc, ktoré organizuje kráľovná Alžbeta II.

Čítajte tiež:

Meghan Markle o Archiem vôbec nehovorí: Je jej syn v poriadku?

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií