fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dychvyrážajúce úkazy našej prírody, o ktorých ste ani netušili, že existujú. To musíte vidieť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Naša zem je naozaj jedno obrovské majstrovské dielo a príroda sa na niektorých miestach skutočne vyhrala. Niektoré miesta sú však také neobyčajné a nádherné, že pri pohľade na ne stratíte dych. Pozrite si 8 prírodných divov sveta. 

 

Ružové jazero Hillier v Austrálii

Z diaľky vyzerá ako jahodový puding a hlavu si láme nad ním mnoho vedcov a bádateľov. Voda v ňom je desaťkrát slanšia ako voda v oceáne a za jeho farbu vraj môže riasa Dunaliella salina. Tento nádherný ružový fenomén sa nachádza na ostrove Middle Island a objavil ho v roku 1802 anglický moreplavec a fotograf Matthew Flinders. A práve tento muž označil ako prvý Austráliu za samostatný kontinent.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Maldivy – nebo na zemi

Hviezdy na nebi, hviezdy na zemi. Toto miesto je skutočné a nájdete ho na ostrove Vadhoo (Vádú) na atole Rá. Takáto exotická dovolenka je v poslednej dobe veľmi vyhľadávaná a prechádzka nočnou plážou so žiarivým morským fytoplanktónom skutočne stojí zato.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Ostrov Jána Krstiteľa

Tento magický ostrovček nájdete na pobreží Biskajského zálivu a patrí k španielskej dedinke Bermeo. Na ostrove stojí kostolík zasvätený Jánovi Krstiteľovi a jeho história siaha až do desiateho storočia. Vyjsť hore sa dá úzkym mostíkom s 237 schodami a výhľad, ktorý sa vám naskytne, vás ohromí.

Prečítajte si tiež:
Harry Potter, dobrodružné boje či farmárčenie. TOTO sú najočakávanejšie hry roku 2019
Príroda
zdroj: pluska.sk

Vápencový kaňon Arizona

Najväčší a snáď aj najkrajší poklad Arizony ukrýva indiánske Navajo. Červený vápenec, v ktorom sa ukrývajú obrovské štrbiny, láka neskutočné množstvo turistov. Vďaka slnečným lúčom, ktoré tam prenikajú, sa v ňom vytvárajú zvláštne obrazce. Antelope Canyon tvoria dva kaňony, a to horný Upper, ktorý má 400 metrov, a dolný Lower, 800 metrov.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Soľné jazero, Bolívia

S rozlohou viac ako 10-tisíc metrov štvorcových a vo výške 3650 metrov sa nachádza najväčšia soľná pláň na svete. Dostať sa k soľnému jazeru Salar De Uyuni je dosť náročné a cesta trvá viac ako 12 hodín autobusom. Avšak cesta je naozaj dobrodružná, pretože môžete okrem unikátnych lagún, kaktusového ostrova či čarovného cintorína vlakov prespať aj v soľnej jaskyni.

 

 

 

Príroda
zdroj: pluska.sk

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Jaskyňa Hang Son Doong, Vietnam

Najväčšia, 200 metrov široká, 150 metrov vysoká a 9 kilometrov dlhá jaskyňa na svete sa nachádza v provincii Quang Binh. Objavená bola len nedávno, v roku 1991, miestnym obyvateľom, ale jej vek sa odhaduje až od 2 do 5 miliónov rokov. Po preskúmaní sa zistilo, že sa v nej nachádza veľká džungľa, rôzne ekosystémy a rýchlo tečúca podzemná voda.

Prečítajte si tiež:
HROZNÉ: Pedofil Christian Brueckner sa kamarátovi v bare priznal čo urobil Madeleine
Príroda
zdroj: pluska.sk

Mimozemský príroda Sokotra

Jediné miesto na našej planéte, kde sa až tretina flóry, vrátane 90 % plazov a 97 % slimákov, nenachádza na žiadnom inom mieste na svete. Vďaka tomu si vyslúžilo toto súostrovie prezývku ako mimozemská oblasť a nachádza sa medzi východným cípom Afriky a južným cípom Arabského poloostrova. Nájdete tam aj strom dračej krvi, ktorý vyzerá ako obrovský dáždnik, či Socotranskú púštnu ružu.

Príroda
zdroj: pluska.sk

 

Dúhový reliéf Zhangyee v Číne

Nádherná skvostná príroda, ktorá sa vytvárala približne 24 miliónov rokov. Tento pestrofarebný reliéf v Gansu je spôsobený kombináciou červeného vápenca a rôznych nerastných surovín. Čarovný prírodný úkaz má rozlohu 40 kilometrov štvorcových a patrí do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Príroda
zdroj: pluska.sk

 

Zdroj: http://www.pluska.sk/emma/carovna/nic-krajsie-ste-doteraz-nevideli-toto-je-10-prirodnych-divov-sveta.html?forward=sk_mobil2014_clanok.jsp&forcemobile=true

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií