fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dychvyrážajúce úkazy našej prírody, o ktorých ste ani netušili, že existujú. To musíte vidieť!

Naša zem je naozaj jedno obrovské majstrovské dielo a príroda sa na niektorých miestach skutočne vyhrala. Niektoré miesta sú však také neobyčajné a nádherné, že pri pohľade na ne stratíte dych. Pozrite si 8 prírodných divov sveta. 

 

Ružové jazero Hillier v Austrálii

Z diaľky vyzerá ako jahodový puding a hlavu si láme nad ním mnoho vedcov a bádateľov. Voda v ňom je desaťkrát slanšia ako voda v oceáne a za jeho farbu vraj môže riasa Dunaliella salina. Tento nádherný ružový fenomén sa nachádza na ostrove Middle Island a objavil ho v roku 1802 anglický moreplavec a fotograf Matthew Flinders. A práve tento muž označil ako prvý Austráliu za samostatný kontinent.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Maldivy – nebo na zemi

Hviezdy na nebi, hviezdy na zemi. Toto miesto je skutočné a nájdete ho na ostrove Vadhoo (Vádú) na atole Rá. Takáto exotická dovolenka je v poslednej dobe veľmi vyhľadávaná a prechádzka nočnou plážou so žiarivým morským fytoplanktónom skutočne stojí zato.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Ostrov Jána Krstiteľa

Tento magický ostrovček nájdete na pobreží Biskajského zálivu a patrí k španielskej dedinke Bermeo. Na ostrove stojí kostolík zasvätený Jánovi Krstiteľovi a jeho história siaha až do desiateho storočia. Vyjsť hore sa dá úzkym mostíkom s 237 schodami a výhľad, ktorý sa vám naskytne, vás ohromí.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Vápencový kaňon Arizona

Najväčší a snáď aj najkrajší poklad Arizony ukrýva indiánske Navajo. Červený vápenec, v ktorom sa ukrývajú obrovské štrbiny, láka neskutočné množstvo turistov. Vďaka slnečným lúčom, ktoré tam prenikajú, sa v ňom vytvárajú zvláštne obrazce. Antelope Canyon tvoria dva kaňony, a to horný Upper, ktorý má 400 metrov, a dolný Lower, 800 metrov.

Príroda
zdroj: pluska.sk

Soľné jazero, Bolívia

S rozlohou viac ako 10-tisíc metrov štvorcových a vo výške 3650 metrov sa nachádza najväčšia soľná pláň na svete. Dostať sa k soľnému jazeru Salar De Uyuni je dosť náročné a cesta trvá viac ako 12 hodín autobusom. Avšak cesta je naozaj dobrodružná, pretože môžete okrem unikátnych lagún, kaktusového ostrova či čarovného cintorína vlakov prespať aj v soľnej jaskyni.

 

 

 

Príroda
zdroj: pluska.sk

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií