fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prírodná katastrofa! Prečo v Botswane zomreli stovky slonov?

Tajomné úhyny prvýkrát zaregistrovali ochranári v máji v delte rieky Okavango v severozápadnej časti Botswany. Do konca mája zahynulo 169 slonov a do polovice júna sa ich počet viac ako zdvojnásobil, pričom podľa miestnych zdrojov až 70 % úhynu slonov bolo v okolí rieky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vláda v Botswane už začala s testovaním vzoriek, ale na výsledky sa môže čakať aj niekoľko týždňov vzhľadom na obmedzenia kvôli ochoreniu Covid-19. Zatiaľ neexistujú relevantné informácie o tom, čo spôsobuje záhadné úmrtia. Otázne je aj to, či by tieto hromadné úhyny mohli predstavovať riziko pre ľudské zdravie.

Uvažuje sa o dvoch hlavných možnostiach tejto prírodnej katastrofy, a to buď otrava, alebo neznámy patogén, ktorý vyvolal infekčné ochorenie u slonov.

Snímka obrazovky o
theguardian.com

Do úvahy prišlo aj samotné ochorenie Covid-19, avšak podľa odborníkov ide o veľmi nepravdepodobnú možnosť. Miestni svedkovia tvrdia, že niektoré slony chodili do kruhu, čo by mohlo naznačovať aj neurologické ochorenie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj theguardian imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií