fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvá 3D tlačiareň, ktorá ti umožní vytvárať gumové cukríky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Čo tak si vyrobiť gumené cukríky doma? Žiadny problém!

Áno, je to tak. Technológic 21. storočia stále napredujú a prinášajú nový vynález z dielne nemeckých tvorcov menom Katjes Fassin. Prístroj od tejto spoločnosti ti umožní vytvoriť si gumové cukríky, ktoré si vopred vyberieš. Proces tvorby jedného cukríka trvá približne 3 až 10 minút. Inovatívny prístroj využíva ovocné pyré a vegetariánske gély na to, aby bolo možné vyrábať cukríky v 12 tvaroch, 10 farbách a s určite skvelou chuťou. Finálna hmotnosť  sa bude pohybovať medzi 15g – 20g.

,,Tlačiareň je prínosom skúseností pre celú rodinu. Deti, ale aj dospelí sa dozvedia viac o technológíí 3D tlače a o zložkách, ktoré sa nachádzajú v potravinách.” tvrdí generálna riaditeľka spoločnosti Katjes Fassin Veľká Británia, Melissa Snover. Vraj cukrári doteraz nič podobné na trh priniesť nedokázali, takže vyššie spomínaná spoločnosť prevzala zodpovednosť na seba a pustila sa do práce. Po dlhých mesiacoch venovaných vývoji prvej 3D tlačiarne gumových cukríkov sa práca vyplatila. Vznikol prístroj, ktorý je rýchly, vzdelávací a zábavný.

1

2

3

4

6

Cukríky 7

5

Zdroj: boredpanda.com Tvorcovia: www.katjes.com/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií