fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na prvý pohľad nádherné obrazy. V skutočnosti sú to jedinečné výtvory zo skla

Máte tip? napíšte nám mailom

Nevídaná forma umenia?

Umelec Ivan Bestari Minar Pradipta z Indonézskeho mesta Yogyakarta pracuje so sklom už od roku 2011. Raz stretol jedného z najstarších sklárov – vedcov, ktorý mal 74 rokov a práve vďaka tomuto pánovi začal experimentovať so sklom. Zo začiatku sa snažil techniky a inšpirácie odpozerať na YouTube, neskôr sa zamiloval do sklárskeho umenia. Začal pracovať so sklom určeným na recykláciu, čím premieňal nechcený odpad na umenie. Fľaše, poháre, nádoby a mnohé iné sklenené predmety sú preňho obrovskou výzvou, s ktorou sa pasuje deň čo deň.

Napriek náročnosti svojho hobby sa však nevzdáva, svoje zručnosti rozvíja a šíri toto netradičné umenie ďalej. Táto práca sa stala jeho životným štýlom – robí to, čo ho baví a vyjadruje tým svoje pocity a prenáša svoje myšlienky a predstavivosť na diela zo skla. Na ozdobné predmety, ktoré vznikli z kusu obyčajného skla.

Keď sa sklo rôznych farieb pod rukami šikovného umelca mení na umenie, vyzerá to aj takto

Tráva

Sklo1

Pavúk

Sklo

Fľaša,

Glass

glaas

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií