fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúsko sprísňuje opatrenia! Vydalo zákaz vychádzania

Rakúsko sa rozhodlo zatvoriť hranice. Toto prísne rozhodnutie nadobudne platnosť už čoskoro.

Máte tip? napíšte nám mailom
Rakúsko sa rozhodlo sprísniť ochranné opatrenia proti novému typu koronavírusu, Covid – 19. Vláda požaduje „obmedzenie vychádzania“ pre celé Rakúsko z dôvodu korónovej epidémie.
Podľa kancelára Sebastiana Kurza existujú len tri dôvody na opustenie domu: odchod do práce, nákup potravín a ak musíte pomôcť iným ľuďom.

Rakúsko sprísňuje opatrenia

Národná rada Rakúskej republiky dnes schválila prísne nariadenia, ktoré by mali zabezpečiť zníženie rozširovania nákazy koronavírusu. Zároveň vydali niekoľko hospodárskych opatrení.

Podľa spolkového kancelára bude polícia kontrolovať schválené obmedzenia, ktoré nadobudnú platnosť od pondelka. Ak ich niekto z obyvateľov poruší, hrozia mu vysoké pokuty. A to až do výšky takmer 3 600 eur. Tieto nariadenia sa vláda rozhodla vydať po tom, ako sa počet nakazených ľudí koronavírusom rapídne zvýšil. Stúpajúcemu trendu nákazy napomáhala aj skutočnosť, že ľudia sa naďalej zhromažďovali v parkoch, nákupných centrách, detských ihriskách či uliciach miest. Rovnako nenosili rúška a nedodržiavali základné pokyny, ktoré vydala vláda.

Nové pravidlá proti koronavírusu

Národná rada zároveň vyzvala obyvateľov, aby nepodliehali panike. Dodávky tovaru do supermarketov, ako aj doručovacie služby budú zabezpečené. Kurz vo svojom vyjadrení zdôraznil, že Rakúsko musí prejsť na “núdzovú prevádzku”.

Prečítajte si tiež:
Komunitné šírenie koronavírusu! Pozitívnych na COVID-19 je 27 hokejistov v Skalici

Rakúska vláda tiež schválila „výstupné obmedzenia“. Tie platia jednotne v celom Rakúsku. Toto nariadenia platí aj pre Tirolsko. Okrem toho, guvernér Günther Platter nariadil „obmedzenie premávky“. Tieto prísne nariadenia budú mať drastické následky pre všetkých obyvateľov Tirolska a Rakúska. V Tirolsku bola tiež zastavená cezhraničná železničná a autobusová doprava do Nemecka. Okrem iného, Sebastian Kurz tiež oznámil ďalšie zákazy letov, konkrétne do Ruska, Ukrajiny, Holandska a Veľkej Británie. Minister zdravotníctva Rudolf Anschober  zároveň vyzval obyvateľov k súdržnosti: „Je to v našich rukách. Len my sami dokážeme tento vírus vyhladovať,“ povedal.

Koronavírus v Rakúsku

Rakúske ministerstvo zdravotníctva oznámilo v piatok ráno viac ako 400 potvrdených prípadov nakazenia koronavírusom. Takmer tretina potvrdených prípadov patrí na spolkovú krajinu Tirolsko.

V Rakúsku doposiaľ otestovali viac ako 6600 pacientov.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj apa
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií