fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mysleli ste si, že randenie s niekým zo zoznamky je stále tabu? Ste na omyle, je to TREND!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zoznamky. Ich užívatelia mali v spločnosti ešte pred časom automaticky prihodený status zúfalca alebo neatraktívneho jedinca, neschopného nájsť si partnera bežným, priamo kontaktným spôsobom. Predstava, že si niekto dohodol rande s niekým cez internet, nám predostiera výzor plešatého úchylného chlapa s mastným fľakom na tričku a nožíkom vo vrecku. To sú však predsudky, pretože na zoznamovacích sociálnych sieťach sa pravdepodobne nachádza aj ten váš dobre vyzerajúci sused z piateho poschodia či váš nový manažér vo firme. A viete čo? Nehanbia sa za to. Pretože dnes je už zoznamovanie sa na sociálnej sieti trendom a vzrušujúcou dobrodružnou jazdou.

Prečo je zoznamovanie sa cez internet čoraz atraktívnejšie? 

1. Môžete byť, kým chcete

Páčiť sa chce každý, nehovoriac o tom, že sa chceme páčiť niekomu, kto sa páči nám. Cez písmenká vybudujeme ľahko dojem, ktorý chceme, aby sme vybudovali. Jednoducho sa vieme niekomu ušiť na mieru tak, aby mal pocit, že práve my sme ten, koho celý život hľadali. A presne to chceme – aby na naše rande prišiel s týmto pocitom. 

pexels.com

2. Predídete prvotnému studu

Asi tu nemusíme hovoriť o tom, o koľko ťažšie je osloviť niekoho na v bare a napísať niekomu “ahoj” cez internet. Možno to práve pre vás nepredstavuje žiaden problém, no pre introvertov je to hotová nočná mora a možno aj to je ten dôvod, prečo sa dlho s nikým nevedeli zoznámiť. 

3. Flirt cez písmenká sa začína ľahšie

Medziriadkovou komunikáciou si dáte ľahko najavo, o čo komu ide a kam ste až schopní s vašim, zatiaľ neškodným, online vzťahom zájsť. Poslať emotikon s pusou je jednoduchšie ako niekoho prvýkrát pobozkať a čakať na prípadné odmietnutie či rozpaky.

Prečítajte si tiež:
V Košiciach sa vlámali do lekárne - Polícia pátra po páchateľovi
pixabay.com

4. Vytvárate si platonický vzťah

Veľa ľudí, ktorí so zoznamovaním sa cez sociálne siete majú skúsenosť si vybudovalo citový vzťah k človeku ešte skôr, ako ho vôbec stretlo. Či sa po stretnutí city prehĺbili alebo nie je už individuálnou záležitosťou, no vylúčená nie je ani jedna alternatíva.

5. Dodáva sebaistotu

Kým naša rétorika nemusí byť priveľmi sebavedomá, naše písanie byť sebavedomé môže. Voľbou slov a štýlu, v ktorom si chceme písať, dáme druhej strane najavo povahové rysy našej osobnosti a to, ako chceme aby nás vnímala. Pozor však na prirýchle búranie hraníc, adresát by to nemusel vziať najlepšie.

pexels.com

6. Zahalená identita rúškom tajomstva

Záhady sú vždy vzrušujúce a to aj vtedy, ak ste si pri svojej voľbe spoločnosti vo dvojici v piatočný večer neistí. Ako by ste si aj mohli byť istí, keď nepoznáte jeho okolie, minulosť a neviete, či bude medzi vami fungovať chémia? To je však prekvapujúco pozitívny element, ktorý vás príjemne vzruší. Hor sa do toho! 

Tu máte zopár overených tipov na zoznamovacie sociálne siete: 

Badoo

Veľmi populárna sieť, ktorá umožňuje si uživateľa dostatočne preveriť pomocou jeho facebookového účtu alebo telefónneho čísla. Adepta na písanie si vyberáte na základe fotiek, pri ktorých sa buď zhodnete so srdiečkom alebo nie. Navyše vám aplikacia vyfiltruje všetkých vo vašom okolí, ak by sa vám nechcelo za svojou potenciálnou láskou cestovať priďaleko.

Prečítajte si tiež:
Pri prechádzke lesom objavil stredoveký poklad. Nájdené groše sú v perfektnom stave
techadvisor.uk

Pokec

Je jednou z prvých zoznamiek na Slovensku, bola veľmi obľúbená, dnes je však skôr útočiskom staršej generácie. Nevýhodou tam je voľba anonymity a nedostatočný priestor osobu si preveriť.

Tinder 

Tinder je najobľúbenejšia zoznamovacia aplikácia na svete. Funguje na podobnej báze ako Badoo, nájdeš tu však ľudí z celého sveta, takže si pokojne môžete písať aj s cudzincom.

Partner na úrovni

Ak nehľadáte len nezáväzné randenie, ale chcete komunikovať s ľuďmi, ktorí stoja o seriózny vzťah, táto zoznamka je vás to pravé orechové. Niekedy bola spoplatnená, teraz sa však na ňu môžete zaregistrovať už bezplatne. 

Ak ste už však vo vzťahu, sociálne siete naň môžu mať aj negatívny vplyv. Aby ste sa vyhli problémom, ktoré môžu spôsobiť, mali by ste sa riadiť týmito pravidlami:

Týmito 4 digitálnymi pravidlami by ste sa mali riadiť, ak ste zamilovaní

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií