fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rebeli protestujú za zmenu klímy, na Veľký piatok plánujú zastaviť letisko. Polícia zatkla už viac ako 400 ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekto za zmenu klímy protestuje petíciami, iní nasledujú príklad študentky Grety Thunbergovej, ktorá chodí každý piatok poza školu a štrajkuje pred parlamentom.

Títo rebeli v Londýne už od pondelka (15. 4.) ochromujú dopravu, stanujú kdekoľvek v meste a tlačia na parlament, aby konečne začal konať v oblasti zmeny klímy.

Ide o aktivistickú skupinu Extinction Rebellion. 11 členov tejto skupiny protestovalo aj 1. apríla v britskom parlamente počas toho, ako sa rozhodovalo o brexite. Vo verejnej sieni Dolnej snemovne sa totiž vyzliekli do spodnej bielizne a pritiahli na seba pohľady ľudí tým, že na sebe mali nápisy „SOS” či „Prestaňte strácať čas”. Ich cieľom bolo upriamiť pozornosť politikov na klimatickú a ekologickú krízu. 

Plánujú zastaviť aj letisko Heathrow

Títo demonštranti od pondelka obmedzujú dopravu na križovatkách Mramorový oblúk, Oxford Circus a Piccadilly Circus, ako aj na Parlamentnom námestí a na moste Waterloo, píše sa na teraz.sk. Za tieto dni polícia zatkla už takmer 430 ľudí – podľa posledných štvrtkových informácií sa počet ustálil na 428.

Prisľúbili, že protest vystupňujú a na Veľký piatok zastavia dopravu aj na letisku Heathrow. Je teda otázne, či sa ľudia na veľkonočné sviatky stretnú so svojimi rodinami…

Protesty za klimatické zmeny sa nekonajú len v Londýne; ľudia sa pridávajú vo viac ako 80 mestách v 33 krajinách. Demonštranti v Londýne sú ochotní pokračovať v blokovaní Londýna až do 29. apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií