fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak si spomínate na tieto slovenské retro relácie, môžete sa považovať za pamätníkov

Po páde socializmu a s neskorším príchodom komerčnej televízie sa s televíznym programom roztrhlo vrece. A keďže vtedy nebolo nič iné, pozerali sme všetko a všetci.

Máte tip? napíšte nám mailom

Telka nás bavila a bola súčasťou našich životov. A možno bola i o čosi kvalitnejšia. Zaspomínajte si na dnes už retro relácie.

1. Je to možné?! (2000)

Kto by sa nepamätal na uletené rozhovory redaktora TV Orava v relácii Je to možné?! či Nikdy nehovor nikdy! Ďuro Mokrý sa nehanbil vystreliť si z Jágra, skupiny Tatu či futbalistu Beckhama, ktorého nazval Mr. Owen. Mokrý sa dnes v televízii mihne len sem-tam, naposledy napríklad v Let´s Dance, moderoval Počasie a vyskytol sa aj v Ordinácii v ružovej záhrade a istý čas pôsobil ako moderátor internetovej televízie. Dnes sa venuje firme.

2. Čo dokáže ulica? (1993)

Skrytá kamera z pera Eleny Vacvalovej a Olivera Andrásyho bavila Slovákov niekoľko rokov spolu s Jožom Pročkom či Karin Haydu. Tvorcovia sa snažili nachytať Slovákov rôznymi prankami. Dnešní youtuberi tak majú predchodcov práve tu.

3. Telecvoking (1996)

V ťažkých 90. rokoch bol telecvoking reláciou, ktorá sa nebála robiť si žarty ani z politikov. Niečo ako dnešné Zomri. Brilantný humor Jara Filipa, Rasťa Piška, Stana Radiča, Mira Nogu, Štefana Skrúcaného, Zuzky Tlučkovej a uja Imra bol opozíciou voči vtedajšej pochmúrnej politickej, ekonomickej i spoločenskej situácii.

4. Bud Bindi (1996)

Legendárna zvučka s nadrozmerným vajcom, z ktorého vyliezol polonahý Noga. Vždy namosúrený Dančiak, ktorý bol s nešikovným Mirom Nogom v neustálom konflikte. Slovenský Mr. Bean zobrazoval tragikomické životné situácie naozaj láskavým spôsobom. A smiech v pozadí nesmel chýbať.

Prečítajte si tiež:
Džínsy s vreckom pre smartfón. Odpad alebo praktická vec?

5. Smiechoty (1997)

V dobe, keď ešte neexistoval YouTube, sa doma nakrútené videá vysielali v televízii, dokonca pred živým publikom. Nechýbala večne ukecaná Iveta Malachovská, ktorú neskôr doplnil Vilo Rozboril. A čo by to bolo za reláciu, keby v nej nebola súťaž o najlepší divácky príspevok. Relácia to bola taká populárna, že išla v televízii v piatok večer.

https://www.youtube.com/watch?v=54Q9J-g_Pnc

6. Dekahity

Ten, kto nemal satelit, nemal MTV. A jediným kontaktom so západnou hudbou a najmä videoklipmi boli práve Dekahity. Hitparáda s desiatimi pesničkami a nejakými novinkami preslávila aj Jozefa Poláčka, ktorého všetci poznali pod prezývkou Jopo. Každú sobotu pri upratovaní mali všetci zapnutú Deku.

7. Maxihra (1997)

Crash Bandicoot, tlačidlá 3 a 5 a otázka, či máš doma počítač, ktorá neznela vôbec od veci. Tvárami boli Andrej Bičan a Didiana, ostošesť komentujúci hráčske kroky, za ktoré ste mohli vyhrať napríklad Kris Kros.

9. Koleso šťastia (1994)

Na ceste k bohatstvu ho sledovalo celé Slovensko. Stačilo hádať písmenká, aby hráči vylúštili správne znenie tajničky. Zvuk točenia kolesa, hádam, nemusím ani spomínať. Ten nám zneje v ušiach dodnes.

Prečítajte si tiež:
Apple Pay konečne na Slovensku. Vieme, kedy príde a ktoré banky budú službu podporovať

10. Silvester

Rozlúčka so starým rokom by nebola kompletná bez silvestrovského programu. Všetky televízne hviezdy sa zrazu tvárili ako herci, aby mohli vystúpiť v humorných scénkach. Nechýbali ani prerábky známych hitov a tradičné odpočítavanie. Na druhej strane obrazovky boli rodiny, ktoré sa na vtipoch bavili a na hudbu dokonca tancovali doma v obývačke.

11. Večer Milana Markoviča (1993)

Satira, ktorá dráždila jemným humorom, bavila príjemnými hosťami a lahodila duši krásnou muzikou. Takých Milanov Markovičov potrebujeme aj dnes.

12. Od Kuka do Kuka (1985)

Nebola by to nedeľa, ak by sme nemali pri varení obeda zapnutého Kuka. Paťa Jarjabková a dve bábky edukačného charakteru. Pomedzi dialógy spomínaných postavičiek sa dokonca mihla aj rozprávka. Najlepšia bola aj tak úvodná znelka.

13. Slávici na ulici (2003)

Jožom Pročkom sme začali, tak s ním aj skončíme. V tejto dobe ste museli byť pripravení na to, že vás zastavia na ulici a budete musieť zaspievať (alebo to bolo celé zinscenované?). V lepšom prípade aj vystúpiť so svojím číslom v najznámejšom karaoke programe danej éry. Tvoja tvár znie povedome či Superstar môžu ísť do kelu. A nechýbala tu ani Miška Marienková.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií