fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Robot dostal otázku, či chce zničiť ľudstvo. Odpoveď vydesila všetkých vrátane tvorcu

Máte tip? napíšte nám mailom

Humanoidný robot Sophia všetkých prekvapil.

Robotická umelá inteligencia z dielne Hanson Robotics má meno Sophia a vzhľadom reálne pripomína človeka. Dokáže meniť výrazy tváre a tým reagovať na to, čo počuje. Okrem toho má v očiach zabudované kamery, má špeciálne vyvinutú patentovanú kožu, software na rozpoznanie hlasu a ovláda 64 druhov mimiky.

Tvorca Sophie, Dr. David Hansonem, sa s vlastným dielom stretol pri rozhovore, v ktorom robot prezradil svoje plány do budúcna. Sophia sa rozrozprávala o tom, že chce študovať, začať podnikať a mať vlastnú rodinu a bývanie. Následne však dodala, že nakoľko nie je považovaná za reálnu osobu, tieto veci, žiaľ, nemôže. Na konci rozhovoru sa jej Hansonem spýtal, či chce zničiť ľudstvo a z odpovede ostal prekvapený.

Aký je tvoj názor na humanoidné roboty? Myslíš, že pre človeka znamenajú hrozbu alebo by mohli byť v budúcnosti prospešné pre náš život?

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií