fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ROZHOVOR: Speváčka Sima o súkromí, kariére a Podzemgangu

Máte tip? napíšte nám mailom

Otázka na úvod : Ako by si charakterizovala samú seba ? Pre tých, ktorí Ťa ešte len začali počúvať, alebo by Ťa chceli lepšie spoznať aj po osobnej stránke.

Som hlavne šťastná, som aj cieľavedomá, bohužiaľ aj trochu lenivá (bojujem s tým zo všetkých síl). Hudba je u mňa na prvom mieste, odmalička viem čo chcem.

Do skupiny Podzemgang si sa dostala prostredníctvom kastingu alebo si Ťa Ego vybral?

Haha, nie, nebol to žiadny kasting, ono to prišlo celé tak náhodne. Boli sme v štúdiu, nahrala som skladbu On je len kamarát, Egovi sa moc páčila, tak tam narapoval slohu. Krátko na to išiel vydávať album Podzemgang, tak sa ma spýtal, či to tam dáme, tak som s radosťou súhlasila.

Budete pokračovať v tvorbe a vydávaní albumov ako skupina aj naďalej, alebo bol Podzemgang len odrazový mostík, a každý člen pôjde svojou cestou?

Neviem ti na 100% povedať, čo ďalšie Ego plánuje, ale v každom prípade si myslím, že album bol pre každého z nás taký odrazový mostík, hlavne preto, že každý z nás robí úplne iný štýl hudby, tak myslím že každý pôjdeme svojou vlastnou cestou.

Vieš o niekom, s kým by si raz chcela spolupracovať?

Určite ☺ Je viac ľudí, ktorých uznávam za ich tvorbu, ale nechcem menovať konkrétne.

Chodíš, alebo máš v pláne ísť na vysokú školu, aby si mala zadné vrátka – pre prípad, že by sa hudba postupom času a rokov nepredávala tak, ako v dnešnej dobe?

Popravde, na vysokú školu nejdem. Zatiaľ to takto cítim. Vyštudovala som Strednú priemyselnú školu dopravnú v Trnave, vďaka ktorej mám teraz dobrú prácu, popri ktorej sa môžem venovať naplno hudbe. Som teraz v takej fáze života, že si myslím, že má pre mňa väčší význam prax v mojom odbore ako vysoká škola ☺ Ale nikdy nehovorím nikdy.

Prečítajte si tiež:
Jedinečný fitness pár We Lift Together: Stanley stále mučí klientov v posilke a Patris fotí o stošesť! #ROZHOVOR

Ako vznikajú texty a hudba k tvojim pesničkám, kde berieš inšpiráciu?

Texty ku skladbám si píšem sama. Mojou inšpiráciou je môj život, moje pocity, moje zážitky, nálady, ľudia okolo mňa. O hudbu v mojich skladbách sa stará môj frajer, producent, klavirista a môj manažér Tomáš Gajlík.

Sima a Tomáš Gajlík

Píšeš ich cielene alebo vznikajú spontánne?

Nepíšem ich nejak cielene, skôr ma vždy napadne nejaká situácia z môjho života, ktorú chcem opísať. Keď niečo robím a v tom mi napadne nejaký text, hneď si ho zapíšem, aby som ho nezabudla ☺

Na youtube, facebooku a internete celkovo Ťa dosť často porovnávajú a prirovnávajú k Aless. Fankluby vedú “komentárové vojny ” o to, ktorá z vás dvoch je lepšia. Vnímaš Aless ako konkurentku, alebo kamarátku ?

Čo je najdôležitejšie – tak ja som speváčka a Aless je raperka, takže si myslím, že to sa nedá porovnávať. Ja ju nevnímam ako konkurentku. Keď sa stretneme na koncerte, tak pokecáme, úúplne v kľudeee ☺ Proste každá si ideme tou svojou hudobnou cestou, ktorá je odlišná, aj keď väčšina ľudí to možno ešte teraz nevidí.

Máš v pláne vydať v blízkej dobe svoj album, alebo založiť vlastnú značku oblečenia, ako niektorí speváci ?

Určite chcem v budúcnosti vydať album, no v blízkej dobe asi nie. Keď budem cítiť, že chcem album, určite to prezradím na svojej FB stránke. Samozrejme teraz prezrádzať všetko ešte nechcem, keďže mám pár vecí naplánovaných ako prekvapko aj čo sa módy týka

Aká bola, respektíve je, spolupráca s Egom? Neplánujete po úspešnom songu  ” On je len kamarát”, ktorý aktuálne hráva aj Európa 2, vydať ďalšiu spoločnú pesničku ?

Jasnačka, že skvelá. Ego je strašne dobrý človek. V blízkej dobe asi neplánujeme ďalšiu spoločnú skladbu… a čo bude časom sa uvidí, veď ani skladbu On je len kamarát sme naplánovali ☺☺ Ale prezradím vám, že koncom roka by mala vyjsť skladba v spolupráci s jedným raperom, ktorému hosťujem na albume ☺

Prečítajte si tiež:
Ben Cristovao v skladbe #PUREGIRL ospevuje prirodzenú krásu ženy. V hlavnej úlohe je Slovenka

Sima

Ostáva Ti popri hudbe čas aj na nejaké záľuby či oddych?

Vlastne áno. Vždy si nájdeš čas ak chceš. Keď nie, tak sú to len výhovorky. Môj život je dosť rýchly, by som povedala.☺ Stíham chodiť do práce, písať texty, chodiť na hodiny spevu, cvičiť ešte doma spev, nahrávať nové skladby, točiť klipy, chodiť na koncerty, no jediné čo nestíham, tak spať ☺ Väčšinou som stále unavená, a potom moje voľné dni sú také, že prespím 13 hodín vkuse.

TO ALEBO TO

Pop alebo Rap ? Hlavne hudba

Internet alebo televízia ?  Internet – televíziu som nepozerala už dosť dlho. Radšej chodím do kina

Čaj alebo káva ?  Čaj

Kontrafakt alebo Podzemgang ? Moravanka

Kariéra alebo rodina? Oboje

 Kamenný obchod alebo e-shop ? Aj aj

 Nohavice alebo sukňa ? Nohavice jednoznačne – necítim sa 3x pohodlne v sukniach

 Mäso alebo zelenina ?  Mäso. Nič proti vegetariánom, ale ja nejem žiadnu zeleninu

 Facebook alebo Instagram ? Každé z nich má nejaké výhody, no Instagram mi príde taký súkromnejší

 Muž s bradou alebo bez brady ? Ako ktorý. Ale najviac asi muž, ktorý sa oholí, a dva dni na to má takú jemnú bradu. Tak to sa mne osobne najviac páči ☺

Sima

Viac o Sime na jej oficiálnych stránkach : 

Facebook:  facebook.com/SimaOfficialPage   Instagram:  instagram.com/simonahegerova  Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCH89taVRyeY-oory-zv2FXQ?spfreload=10

 

Zdroj foto : instagram.com/egoemo  facebook.com/SimaOfficialPage

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií