fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rytmus, Jasmina a ich syn počas pandémie vyrazili do Karibiku! Takto si užívajú

Raper Patrik Vrbovský alias Rytmus so svojou manželkou Jasmínou Alagič na uzavretie hraníc Slovenska nečakali, zbalili kufre a spoločne s malým Sanelom sa počas druhej vlny pandémie vírusu Covid-19 rozhodli “utiecť” pekne do tepľúčka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zatiaľ čo väčšina ľudí rieši kvôli koronavírusovej pandémii existenčné problémy a žijú od výplaty k výplate, Rytmus ani Jasmina tieto problémy neriešia. Aj keď na Slovensku začal platiť zákaz vychádzania či zhromažďovania, Rytmus s Jasminou si z toho ťažkú hlavu nerobia.

Podľa fotiek na Instagrame, jesenné počasie trávia v luxusnom rezorte na Kube.

Snímka obrazovky o
zdroj: instagram.com/rytmusking

Lacné letenky aj ubytovanie

Tento čas je ideálny pre návštevu exotických destinácií, ešte nikdy neboli letenky tak výhodné a o ubytovaní na odľahlých miestach ani nehovoriac. Tomu zrejme neodolala rodina Vrbovských.

Rytmus zverejnil fotku ešte z letiska, ako Sanela drží v náručí a pozoruje pristávaciu plochu pre lietadlá. “Lockdown pri mori,” načrtol svoje ďalšie plány. Nijako síce nenaznačil, kam sa s rodinkou chystá, výber je ale pomerne slušný.

Mnohé krajiny sa totiž snažia zostať turistom otvorené, hoci za cenu preukázania negatívneho testu – napríklad Zanzibar, Kuba, Kapverdy, Keňa, Maldivy, Thajsko, Kuba, Tahiti, Barbados či populárne Spojené arabské emiráty.

Snímka obrazovky o
zdroj: nstagram.com/jasmina_alagic

 

Snímka obrazovky o
zdroj: nstagram.com/jasmina_alagic

Opatrenia na Kube

Od 12. októbra 2020 prešli všetky provincie na Kube, okrem provincie Ciego de Ávila a Sancti Spíritus do normálneho režimu. Hlavné mesto Havana sa nachádza vo fáze 3. Sú povolené medzinárodné lety v rámci všetkých letísk na Kube, okrem Ciego de Ávila a Havany. Medzinárodné letisko v Havane zostáva zatvorené zatiaľ do 31. októbra 2020. Je povolený návrat kubánskych občanov na Kubu. Vláda zároveň zrušila vydávanie povolení na opustenie krajiny pre občanov Kuby a rezidentov, informuje ministerstvo zahraničných vecí.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry späť v Anglicku: Obrovské znechutenie z povinností

V platnosti zostáva epidemiologický dohľad pre cestujúcich prichádzajúcich do krajiny, t.j. každý cestujúci musí predložiť vyplnený formulár o zdravotnom stave a  je povinný podstúpiť test PCR. Zdravotný stav turistov bude monitorovaný na hoteloch i v súkromných zariadeniach.

Cestovanie v rámci krajiny

Od 3. októbra 2020 bol zrušený zákaz nočného vychádzania a cirkulácie osobných vozidiel od 19.00 do 05.00 hod. Bola obnovená mestská hromadná doprava s kapacitou naplnenia 80% a preprava automobilmi. Od 19. októbra začína premávať autobusová doprava medzi všetkými provinciami v krajine a od 24.októbra začne fungovať vlakové spojenie zohľadňujúc sanitárne opatrenia. Obmedzenia zatiaľ platia pre provincie Ciego de Ávila a Sancti Spiritus. Od 19. októbra sa ruší potreba autorizácie na vstup a výstup z Havany. Obnovili sa tiež taxi služby a možnosti prenájmu automobilov. Od 19. októbra sa obnovuje prevádzka výletných lodí (cruceros).

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj instagram mzsr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií