fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rytmus, Jasmina a ich syn počas pandémie vyrazili do Karibiku! Takto si užívajú

Raper Patrik Vrbovský alias Rytmus so svojou manželkou Jasmínou Alagič na uzavretie hraníc Slovenska nečakali, zbalili kufre a spoločne s malým Sanelom sa počas druhej vlny pandémie vírusu Covid-19 rozhodli “utiecť” pekne do tepľúčka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zatiaľ čo väčšina ľudí rieši kvôli koronavírusovej pandémii existenčné problémy a žijú od výplaty k výplate, Rytmus ani Jasmina tieto problémy neriešia. Aj keď na Slovensku začal platiť zákaz vychádzania či zhromažďovania, Rytmus s Jasminou si z toho ťažkú hlavu nerobia.

Podľa fotiek na Instagrame, jesenné počasie trávia v luxusnom rezorte na Kube.

Snímka obrazovky o
zdroj: instagram.com/rytmusking

Lacné letenky aj ubytovanie

Tento čas je ideálny pre návštevu exotických destinácií, ešte nikdy neboli letenky tak výhodné a o ubytovaní na odľahlých miestach ani nehovoriac. Tomu zrejme neodolala rodina Vrbovských.

Rytmus zverejnil fotku ešte z letiska, ako Sanela drží v náručí a pozoruje pristávaciu plochu pre lietadlá. “Lockdown pri mori,” načrtol svoje ďalšie plány. Nijako síce nenaznačil, kam sa s rodinkou chystá, výber je ale pomerne slušný.

Mnohé krajiny sa totiž snažia zostať turistom otvorené, hoci za cenu preukázania negatívneho testu – napríklad Zanzibar, Kuba, Kapverdy, Keňa, Maldivy, Thajsko, Kuba, Tahiti, Barbados či populárne Spojené arabské emiráty.

Snímka obrazovky o
zdroj: nstagram.com/jasmina_alagic

 

Snímka obrazovky o
zdroj: nstagram.com/jasmina_alagic

Opatrenia na Kube

Od 12. októbra 2020 prešli všetky provincie na Kube, okrem provincie Ciego de Ávila a Sancti Spíritus do normálneho režimu. Hlavné mesto Havana sa nachádza vo fáze 3. Sú povolené medzinárodné lety v rámci všetkých letísk na Kube, okrem Ciego de Ávila a Havany. Medzinárodné letisko v Havane zostáva zatvorené zatiaľ do 31. októbra 2020. Je povolený návrat kubánskych občanov na Kubu. Vláda zároveň zrušila vydávanie povolení na opustenie krajiny pre občanov Kuby a rezidentov, informuje ministerstvo zahraničných vecí.

Prečítajte si tiež:
Najšťastnejšie krajiny? Slovensko sa ocitlo až na 39. mieste. Toto sú maličkosti, ktoré urobia náš život krajším

V platnosti zostáva epidemiologický dohľad pre cestujúcich prichádzajúcich do krajiny, t.j. každý cestujúci musí predložiť vyplnený formulár o zdravotnom stave a  je povinný podstúpiť test PCR. Zdravotný stav turistov bude monitorovaný na hoteloch i v súkromných zariadeniach.

Cestovanie v rámci krajiny

Od 3. októbra 2020 bol zrušený zákaz nočného vychádzania a cirkulácie osobných vozidiel od 19.00 do 05.00 hod. Bola obnovená mestská hromadná doprava s kapacitou naplnenia 80% a preprava automobilmi. Od 19. októbra začína premávať autobusová doprava medzi všetkými provinciami v krajine a od 24.októbra začne fungovať vlakové spojenie zohľadňujúc sanitárne opatrenia. Obmedzenia zatiaľ platia pre provincie Ciego de Ávila a Sancti Spiritus. Od 19. októbra sa ruší potreba autorizácie na vstup a výstup z Havany. Obnovili sa tiež taxi služby a možnosti prenájmu automobilov. Od 19. októbra sa obnovuje prevádzka výletných lodí (cruceros).

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj instagram mzsr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií