fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Seriál MASH prišiel o ďalšiu legendu, Timothy Brown zomrel

Timothy Brown, bývalý hráč NFL, ktorého neskôr preslávil seriál MASH, zomrel 4. apríla kvôli komplikáciám s demenciou vo veku 82 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Timothy Brown sa po odchode do hereckého dôchodku stal nápravným dôstojníkom väznice v Los Angeles. Potom, ako skončil seriál MASH, žil v Palm Springs v Kalifornii.

Narodil sa v Indiane, hral vysokoškolský futbal na Ball State University a svoju 10-ročnú kariéru v NFL strávil v Green Bay Packers, Philadelphia Eagles a Baltimore Colts. S Eagles hral v roku 1960 zápas o titul proti Packers a v kariére prekonal niekoľko rekordov. Výkonný riaditeľ tímu Jeffrey Lurie vyhlásil:

„Timmy Brown bol vždy vynikajúci orol a jeden z najdynamickejších, viacúčelových hráčov svojej éry. V živote prekonal mnoho prekážok, aby si užil úspech ako športovec i zabávač.“

Neskôr v kariére utrpel otras mozgu a stratil deväť zubov po zrážke s obrancom Dallas Cowboys. Jeho posledný zápas bol Super Bowl III, kde jeho Colts prehrali s New York Jets. Bývalý komentátor NFL Dave Sims uverejnil video s vyzdvihnutím Brownovej kariéry. V roku 2003, keď Eagles otvárali nový štadión, Sylvester Stallone sa objavil práve v drese Browna, ktorý bol jeho obľúbeným hráčom.

Seriál MASH bol trhák

Brownova herecká kariéra začala, keď bol ešte futbalistom. Objavil sa v epizóde televízneho seriálu The Wild Wild West v roku 1967. Neskôr ho získal režisér Robert Altman pre seriál MASH a Nashville, ako aj filmy Blaxploitation, Sweet Sugar, Black Gunn a Dynamite Brothers.

Prečítajte si tiež:
Šokujúce satelitné snímky z Afganistanu ukazujú, ako sa tisíce ľudí pokúšajú opustiť krajinu

Vo filmovej verzii MASH hral Brown desiatnika Judsona. V seriáli bol kapitán Oliver Jones, postava bývalého futbalistu, v tábore prezývaná ako „svalovec.“ Timothy Brown bol otcom jedného syna a starým otcom dvoch vnúčat. Pohreb bol oneskorený kvôli šíreniu koronavírusu v Spojených štátoch.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj CNN Twitter The Sun

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií