fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skoncujte so zubným povlakom a tešte sa zo svojho úsmevu. Pomôže vám týchto 6 prírodných zázrakov

Máte tip? napíšte nám mailom

Chcete mať krásne a zdravé zuby? Túžite sa zbaviť zubného povlaku rýchlo a jednoducho? Dnes vám ponúkneme 6 účinných spôsobov, ktoré vašim zubom dokonale pomôžu.

Sóda bikarbóna

Možno sa budete čudovať, ale sóda bikarbóna dokáže byť vašim zubom veľmi nápomocná. Stačí si spraviť zmes zmiešaním lyžičky sódy bikarbóny so štipkou soli, do ktorej si namočíte svoju kefku. Následne si zuby začnite opatrne čistiť na všetkých miestach, avšak dajte si pozor, aby ste na ne príliš netlačili, pretože si môžete poškodiť sklovinu.

Aloe Vera a glycerín

Belšie, zdravšie a lesklejšie zuby si vykúzlite vďaka tejto domácej zubnej paste. Stačí pridať jednu šálku vody, 1/2 sódy bikarbóny, jednu lyžičku gélu z aloe vera, 4 lyžičky rastlinného glycerínu a jednu lyžičku citrónovej esencie. Všetko spolu zmiešajte a už len umývajte zuby.

Pomarančová šupka

Na čistenie skloviny je ako stvorená pomarančová šupka. Tú si po zjedení pomaranča poriadne očistite a následne si s ňou začnite potierať všetky zuby niekoľko minút. Na záver si ústnu dutinu vypláchnite s čistou vodou. Výsledkom budú belšie zuby, ktoré budú odolnejšie voči škvrnám i rôznym baktériám.

Prečítajte si tiež:
Týchto 8 rád ti pomôže ku krásnej a zdravej pleti

Sezamové semienka

Zubný povlak jednoducho odstránite aj za pomoci sezamových semienok. Vašou úlohou je iba požuť ich niekoľko minút v ústach, následne vypľuvnúť a vypláchnuť ústnu dutinu, prípadne zuby premyť zubnou kefkou. Rozdiel pocítite už pri prvom pokuse.

Maska pre zuby

Maska pre zuby je ideálny spôsob, ako môžete ochrániť vaše zuby. Stačí zmiešať v mixéri paradajku, zopár jahôd a pomaranč a zmes plnú vitamínu C máte pripravenú. Potom ju stačí iba potrieť na všetky zuby, počkať 5-6 minút a vypláchnuť. Okrem skvelého pocitu budete mať v ústach príjemnú vôňu, ktorú si zamilujete.

Roztok z octu

Za azda najnepríjemnejší spôsob bielenia zubov sa považuje tento roztok z octu, ktorý je však na druhej strane veľmi účinný. Stačia 2 lyžice octu, jedna lyžička soli a voda. Všetko spolu zmiešajte, opláchnite a opakujte niekoľko dní.

Zdieľajte tento článok a poraďte aj vašim blízkym, ako zatočiť so zubným povlakom.

Foto: Pixabay
Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií