fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci prezradili: Chcú Ludo Club alebo vedomostný kvíz? Toto sú dôvody, prečo sú hry na mobile tak obľúbené

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia si skracujú svoj volný čas rôznymi spôsobmi. Jedným z nich sú hry, ktoré ešte poznáme z detských čias. Pozrite sa, čo sme sa o nich dozvedeli. 

Ide napríklad o hru s názvom Človeče nehnevaj sa, alebo rôzne vedomostné kvízy. Súčasnosť nám ich cez internet umožnila hrať v pohodlí, o akom sa nám kedysi len snívalo. Našťastie sa vďaka moderným technológiám preniesli do virtuálneho sveta a my si ich môžme vychutnávať v online forme pri čakaní na autobus alebo počas pracovnej pauzy. Momentálne je medzi študentmi rozšírená hra s názvom Ludo Club –online Človeče nehnevaj sa – ktorú je možné hrať cez Facebook.

Porazí vás niekto? Nechajte sa prekvapiť v nasledujúcej hre.
Porazí vás niekto? Nechajte sa prekvapiť v nasledujúcej hre. Zdroj: unsplash.com

Ludo ClubQuiz Planet sú veľmi populárne

Študentka Právnickej fakulty Michaela Karasová o tejto hre tvrdí: „Ludo Club som začala hrať, pretože ma naň nahovorila kamarátka, ktorá tvrdila, že ho hrá s kamarátom, pretože je zábavný. Za jediný deň som bola schopná hrať až niekoľkokrát, pričom som si ho vyskúšala s kamarátkami, rodinou aj s frajerom. Myslím si, že je to dobrá hra v tom, že si ju môžeš zahrať aj s niekým, kto sa aktuálne pri tebe nenachádza. Mňa osobne Ludo cez mobil zaujímal viac, ako keby som si Človeče mala zahrať osobne.″ 

I keď je Ludo skutočne populárny, Michaela na ňom vidí určité technické nedostatky. Myslí si, že je škoda, keď hodí číslo 6 trikrát po sebe a nemôže sa pohnúť vpred. Zároveň tak, ako pri každej online hre, i túto často nie je možné ihneď načítať, čo spomaľuje čakanie na začiatok hry u ostatných hráčov.

Prečítajte si tiež:
Zatiaľ čo jedni odhadzujú plasty, druhí sadia stromy. India vysadila 66 miliónov stromov za 12 hodín, zlomila tým svetový rekord!

Inou, ale tiež vyhľadávanou formou zábavy, je online hra na Facebooku s názvom Quiz Planet. Tento vedomostný kvíz pozostáva z niekoľkých kôl a viacerých otázok. Narozdiel od Luda Clubu, v hre ste kráľom svojho rozumu práve vy, pretože sa nespoliehate na systém, ktorý vám náhodne hodí kocky. Jednoducho je potrebné zapojiť myseľ.

Študent odboru Marketingová komunikácia Samuel Slabey o Quiz Planet tvrdí: „Myslím si, že táto hra má naozaj zmysel, pretože hráčom rozširuje obzory. Je motivujúca, lebo súťažíš so svojimi priateľmi na Facebooku s ktorými si takto môžeš porovnávať vedomosti. I keď túto hru až tak často nehrám, vyskúšal som si ju a myslím si, že by v nej mali byť zložitejšie otázky. Niektoré sú z môjho pohľadu príliš jednoduché.”

Zdá sa, že hoci obe hry majú nejaké drobné nedostatky, sú u študentov stále vyhľadávané a obľúbené.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií