fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovan Bratislava po skončení KHL nemá istú ani extraligu. Čo všetko klub v KHL dosiahol a kde bude teraz hrať?

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovan Bratislava oficiálne potvrdil, že v budúcej sezóne sa v nadnárodnej KHL nepredstaví. Môžu za to dlhy. Úplne istá však nie je ani slovenská súťaž.

Hneď po skončení majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji začal všetkých hokejových fanúšikov zaujímať osud bratislavského Slovanu. Ten totiž len pred niekoľkými dňami oznámil, že končí v nadnárodnej lige KHL. Súťaž má svoje korene v Rusku. Jediný slovenský zástupca v nej odohral sedem sezón. Pred Slovanom hral túto súťaž Lev Poprad, ktorý sa ale následne presťahoval do Prahy, no ani ten už v lige nehrá.

Slovan teda vstúpil do KHL v sezóne 2012/2013. Hneď v tej nasledujúcej doslova trhal rekordy a počas základnej časti nebol vypredaný iba jeden jediný zápas. V spomínanej sezóne mal klub v priemere vyše desaťtisíc ľudí na zápas, čo bola tretia najvyššia návštevnosť z pomedzi všetkých tímov KHL v danej sezóne. Šieste miesto je najlepšie, aké sa za pôsobenie v lige podarilo bratislavským hokejistom vybojovať( 6. miesto v Západnej konferencii/13. celkom). Do štvrťfinále konferencie sa im podarilo pritom prebojovať dvakrát, a to v sezónach 2012/13 a 2015/16.

Slovan skončil v KHL

Slovan Bratislava nebude hrať v budúcej sezóne v KHL. Na brífingu, ktorý zvolalo vedenie v pondelok večer, to potvrdil viceprezident klubu Juraj Široký mladší. Dodal, že sa chcú vrátiť do slovenskej Tipsport Ligy.

Zveřejnil(a) Šport v RTVS dne Úterý 28. května 2019

Problémom sú dlhy

Nie je to prvýkrát, čo sa nahlas hovorí o nevyplácaní hráčov a trénerov Slovanu Bratislava. Vedenie klubu priznalo, že samotným hráčom dlží stotisíce eur a vedie sa proti nim v tejto veci dokonca trestné stíhanie. Ďalším problémom je obrovský dlh voči mestu, ktoré už neplnenie si platobných povinnosti klubu tolerovať odmieta. Za prenájom štadiónu, na ktorom hral Slovan svoje domáce zápasy, mestu dlží údajne viac ako milión eur. To vymáha peniaze súdnou cestou a v najnovšom vyhlásení uviedlo, že ak do začiatku sezóny klub podlžnosti nevyrovná, prenajímaciu zmluvu s nimi nepodpíše.

Prečítajte si tiež:
Slovenskí rekordéri, pamätníci či kanadskí tréneri: Čo ste o našej reprezentácii možno (ne)vedeli?
Zdroj: bratislavaden.sk

Pre Slovan Bratislava teda nie je problém hrať najvyššiu slovenskú súťaž, ale miesto, kde ju hrať. Tipsport ligu majú totižto istú, keďže ešte pred odchodom do KHL podpísali zmluvu, ktorej obsahom je možný návrat bez nutnosti postupu cez nižšie ligy. Ako sa celá situácia nakoniec vyrieši, ostáva nateraz záhadou, no isté je, že Slovan v budúcej sezóne v KHL s určitosťou neuvidíme.

Zdroj: hcslovan.sk..sport7.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií