fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenky natočili nádherné video SHOW ME SLOVAKIA BY SLOVAKFOLKLORE

Máte tip? napíšte nám mailom

Projekt, ktorý propaguje Slovensko doma aj vo svete za ktorým stoja tri 20-ročné dievčatá z Liptova. Sú cestovateľky a dušou veľké folkloristky ich hlavným cieľom je ukázať slovenskú hrdosť v krátkom videu.

Cieľom videa je práve v týchto časoch odprezentovať naše krásne slovenské kroje, kultúru, prírodu a gastronómiu. Video obsahuje 11 lokalít od Bratislavy po Košice, ktorými vás prevedú tanečníci z celého Slovenska.

,,Zakaždým, keď cestujeme do zahraničia chceme našim priateľom ukázať Slovensko. Doteraz však neexistovalo komplexné video, ktoré by zahŕňalo nielen prírodu a architektúru, ale aj tradičnú ľudovú kultúru, ktorá je bohatstvom našej krajiny,” poznamenávajú dievčatá.

Na základe toho prišli s nápadom vyvoriť tento projekt, ktorý v spolupráci s mnohými umelcami reprezentuje Slovensko ako modernú krajinu, žijúcu v súlade s tradičnou kultúrou.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj youtube

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií