fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská hudobná liga vyráža za kapelami do klubov

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenská hudobná liga spozná svojho nového víťaza 4. augusta. Zoznam finalistov 6. ročníka vzíde zo siedmich základných kôl. Sedem z nich vyberie odborná porota a jedno miesto je rezervované pre hlasovanie fanúšikov.

V roku 2016 prejde Slovenská hudobná liga viacerými zmenami. Prvou, a najzásadnejšou, je formát základných kôl, ktoré sa od januára do mája budú konať v siedmich slovenských mestách. „V minulosti síce kapely nemali problém precestovať celé Slovensko, aby sa predstavili v základných kolách, veď poslední dvaja víťazi sú z Bratislavy a Trnavy, ale hudba sa hrá pre ľudí a my chceme, aby k ním mali bližšie aj ich fanúšikovia. Veríme teda, že každé z kôl budem mať výbornú atmosféru,“ uviedol riaditeľ Slovenskej hudobnej ligy Ľubomír Sluk.

9f44e6f7-39f2-458b-bf0b-9ffa6b38930a

Do tohtoročnej edície sa prihlásilo 41 interpretov. Do finále postúpi osem z nich – sedem vyberie odborná porota, z toho jedným postupujúcim bude kapela alebo sólový interpret s vekovým priemerom do 21 rokov a zostavu uzavrú v hlasovaní fanúšikovia. „Pre každého z finalistov bude povinný jeden cover a pieseň, ktorú vyberieme na základe prihlásených skladieb do súťaže vyhlásenej pre autorov hudby a textárov. Pre tento krok sme sa rozhodli z jednoduchého dôvodu. Vidíme tu priestor vyhrať sa umelecky s piesňami, ktorých autorom je niekto iný, čo porote pomôže dotvoriť si detailnejší obraz o interpretoch,“ vysvetľoval Ľ. Sluk.

Prečítajte si tiež:
Na VIBE HIP HOP FESTE sa stretla špička rapovej scény. #REPORT

Prvýkrát v histórii SHL bude finále open air. Na stropkovskom námestí sa teda verejnosť môže tešiť na poriadnu porciu kvalitnej muziky. „Všetkých nás spája hudba a hoci ide o súťaž, našim prianím je, aby každý z ôsmich večerov, vrátane finále, bol o muzike a s tým spojenou náladou. Teší ma, že súťažiaci opäť ponúkajú pestrú mozaiku žánrov, preto sme presvedčení, že to bude naozaj silný a zaujímavý ročník,“ zdôraznil Ľ. Sluk.

Termíny a miesta základných kôl:

15.01. Svidník – HOLIČSTVO

03.02. Bratislava – BRITISH ROCK STARS

24.02. Trnava – ARTKLUB

16.03. Banská Bystrica – KLUB 77

07.04. Žilina – Klub Kolečko

27.04. Nitra – Music a Cafe

18.05. Košice – GES CLUB

 Imrich Makó, PR a produkčný manažér

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií