fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko na hraniciach s Rakúskom zaviedlo po útoku vo Viedni kontroly

Polícia Slovenskej republiky okamžite po útoku začala s kontrolami na hraniciach. Na strategické miesta, ktoré boli vyhodnotené na základe získaných informácií ako rizikové, boli ihneď vyslané policajné hliadky.

Máte tip? napíšte nám mailom
Polícia na sociálnej sieti uvádza, že bol posilnený výkon služby a vykonávala sa cestná a železničná kontrola, ako aj kontrola cyklotrás a vodnej dopravy v územnej pôsobnosti Bratislavského kraja (kompa Záhorská Ves – Angern).
Preverenia smerovali zo strany bratislavskej polície i do ulíc hlavného mesta a jeho okolia. Preverené boli viaceré vozidlá a osoby. Prepátrané boli i čerpacie stanice a odstavné parkovacie plochy, monitorovali sme okolie v blízkosti synagógy. Polícia neustále komunikovala so spoločnými kontaktnými pracoviskami v našej pôsobnosti. Na hraničných priechodoch s Rakúskou republikou prebiehali cestné a železničné kontroly.
Policajti železničnej polície okamžite začali monitorovať všetky osoby, ktoré na územie SR prichádzali vlakom z Viedne do Bratislavy.
Polícia od začiatku prijatých opatrení komunikuje s Protiteroristickou centrálou NAKA, Krajským riaditeľstvom PZ v Trnave a s policajným pridelencom Veľvyslanectva SR vo Viedni. Boli posilnené policajné jednotky ako pohotovostné motorizované jednotky, pohotovostný policajný útvar, Útvar osobitného určenia, Úrad na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým obetí a verím, že hrozivá bilancia útoku sa už nebude zhoršovať. Bezprostredne po útoku sme prijali opatrenia na zaistenie bezpečnosti našich občanov, situáciu monitorujeme a komunikujeme aj s rakúskou stranou. Pripomínam, že na Slovensku stále platí druhý stupeň teroristického ohrozenia, ktorý sme vyhlásili v roku 2017 v reakcii na udalosti v Európe,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR v reakcii na nočný útok vo Viedni.

Prečítajte si tiež:
Hasiči včera zasahovali 50-krát. Najviac zásahov mali hasiči v Trnavskom kraji
Som zhrozený z včerajšieho útoku, odsudzujem takéto konanie. Úprimnú sústrasť obetiam a pozostalým. Hodinu po útoku sme prijali opatrenia na Slovensku. Vykonávame kontroly na hraniciach a strategických miestach. Komunikujeme aj s partnermi z okolitých krajín,“ uviedol dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií