fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko zasiahne ďalšia vlna búrok. Tie udrú najmä na západe

Uplynulé dni prevládalo na našom území skôr pokojnejšie a stabilnejšie počasie. V nasledujúcich dňoch sa však počíta s častejšou tvorbou kopovitej oblačnosti, ktorá prinesie prehánky a búrky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Už niekoľko dní má dominantný vplyv na počasie u nás tlaková výš, ktorá nielen na naše územie prináša ustálený a stabilný charakter počasia. Nasledujúce dni nás však čaká o čosi horšie počasie. Bude viac oblačnosti a postupne aj zrážok.

Tlaková výš by mala ovplyvňovať počasie na našom území aj nasledujúce dni a okolo nej bude do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch. Čaká nás tak aj naďalej teplé počasie s teplotami, ktoré budú stúpať až nad hranicu +30 °C.

Zmena oproti uplynulým dňom však bude v tom, že od severovýchodu začne do našej oblasti zasahovať brázda nižšieho tlaku vzduchu. Tá prinesie vlhkosť a teplý a vlhký vzduch sa tak začne lepšie labilizovať.

Počas dňa tak bude prebiehať prehrievanie a labilizácia vzduchu v ktorom sa bude lepšie dariť rozvoju kopovitej oblačnosti a následných prehánok a búrok.

Búrky sa na začiatku týždňa očakávajú predovšetkým na strednom a západnom Slovensku. Vznikať budú v horských oblastiach stredného Slovenska a v druhej polovici popoludnia a na večer sa očakávajú búrky aj v oblasti západného Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Ochladí sa až o 22°C. Najskôr teplo, potom búrky a sneženie

Zatiaľ čo na strednom Slovensku sa očakávajú búrky sprevádzané predovšetkým prívalovými zrážkami, tak na západe územia budú búrky intenzívnejšie a vyskytovať sa môže aj krupobitie, či silnejší vietor.

Intenzívnejšie búrky sa očakávajú predovšetkým v utorok na západe Slovenska. Pokojné počasie nás však nečaká ani nasledujúce dni a tak sa treba pripraviť na dni s početnou búrkovou činnosťou.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií