fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spoločnosť LEGO začala vyrábať ochranné štíty na tvár

Spoločnosť LEGO vyrába namiesto hračiek ochranné kryty pre zdravotníkov. Denne ich vyprodukuje viac než 13 000.

Máte tip? napíšte nám mailom

Minulý týždeň začala dánska spoločnosť LEGO vyrábať na svojich linkách ochranné štíty pre zdravotníkov. Každý deň ich spoločnosť dokáže vyprodukovať viac než 13 000. Dánska spoločnosť, ktorá je známa výrobou stavebníc pre deti v každom veku, sa tak pripája do boja proti chorobe COVID-19.

Tvárové štíty, ktoré bude firma dočasne produkovať vo svojej fabrike v Billunde, majú primárne chrániť oblasť očí svojho nositeľa. Vyrobené štíty boli schválené samotnými lekármi. Spoločnosť ich chce distribuovať primárne dánskym zdravotníkom, avšak nebráni sa ani exportu.

COVID-19 mení svet

Firma LEGO tak dočasne mení priority. Namiesto toho, aby tešila svojimi výrobkami deti po celom svete, bude sa snažiť zachraňovať životy. Lekári a sestričky v prvej línii obetavo zachraňujú životy iných ľudí. Zdravotníci sa tak môžu zákernou chorobou často aj sami nakaziť. Práve dôsledné ochranné pomôcky môžu zabrániť šíreniu COVID-19. Ochranné odevy a štíty sú však momentálne nedostatkovým tovarom.

Spoločnosť LEGO na túto zúfalú situáciu zareagovala obdivuhodným spôsobom. Momentálne sa ochranné štíty vyrábajú na 6 továrenských linkách, firma však avizuje, že v prípade potreby vie výrobu ešte navýšiť. V priebehu dvoch týždňov bude schopná vyrobiť denne až 58 000 štítov. Na výrobe štítov sa podieľa viac než 100 zamestnancov, časom ich môže byť omnoho viac. Spoločnosť plánuje presunúť časť výroby aj do Maďarska a do ďalších krajín, kde má LEGO svoje továrne.

„Tento týždeň sme začali vyrábať ochranné štíty v našej továrni v Billunde pre zdravotníkov, ktorí bojujú v predných líniách v Dánsku. Sme veľmi pyšní na tím ľudí, ktorý toto dokázal. Pracovali nepretržite a navrhli a vytvorili formy, ktoré dokážu denne vyprodukovať viac než 13 000 štítov. Sme vďační, že máme takýchto talentovaných, oddaných a starostlivých kolegov,“ píše sa na oficiálnom Instagrame spoločnosti.

Rúško dole pred počinom spoločnosti LEGO. Dúfame, že sa ich činom inšpirujú aj ďalšie firmy po celom svete. Ochrana zdravotníkov je v boji proti koronavírusu kľúčová.

Prečítajte si tiež:
Od 1. marca bude podľa COVID AUTOMATu 20 čiernych okresov
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Instagram Bored Panda
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií